LMP: ha győz a népszavazás, Magyarországot meg lehet védeni attól, hogy akkumulátorgyarmattá váljon

Farkas Bazsi 2024-06-27 08:38:15
200 ezer aláírást kell összegyűjteni négy hónap alatt.

Ha győz az LMP által a kiemelt beruházások ellen indított népszavazás, akkor meg lehet védeni Magyarországot attól, hogy akkumulátorgyarmattá váljon - mondta Csárdi Antal, az LMP frakcióvezető-helyettese szerdán, online is követhető sajtótájékoztatón.

Az LMP-s politikus felidézte: az Alkotmánybíróság kimondta, lehet népszavazást tartani a kiemelt beruházásokra vonatkozó szabályozásról.

Ahhoz, hogy a népszavazást meg lehessen tartani, 200 ezer aláírást kell összegyűjteni négy hónap alatt - jelezte, és egyúttal a kezdeményezéshez való csatlakozásra biztatott.

Úgy fogalmazott: ha győz a népszavazás, meg tudják védeni a nagy tavakat, a Balaton-partot, a Fertő tavat és az egész országot a kiárusítástól.

Csárdi Antal szerint a kiemelt beruházásokról szóló szabályozás egyetlen célt szolgál: azt, hogy a Fidesz minden hatályos jogszabályt megkerülve - a saját oligarcháinak az érdekeit szem előtt tartva - valósíthasson meg beruházásokat. A jogszabály segítségével teszik és tették tönkre a Balaton-partot, a Fertő tavat, így építették be a Városligetet és így "esik áldozatul" Zugló is - közölte.

A politikus azt mondta, a népszavazás egy nagyon határozott és jó eszköz arra, hogy "botot dugjanak" a Fidesz biciklijének küllőjébe, és megakadályozzák a rombolást, amit eddig tapasztaltak országszerte.

Vargha Nóra fóti önkormányzati képviselő, környezetvédelmi tanácsnok arról beszélt, hogy a jogszabályi hely ennek a rendszernek a szimbóluma, a "jogszerű jogtalanságé", amelyen keresztül a rendszer kedvezményezettjei bármikor bármit megtehetnek.

Kitért arra, hogy a jogszabályi helyet 2010 óta több mint negyvenszer módosították és mindig könnyítettek az igénybevétel feltételein. Már nem szükséges figyelembe venni sem a beépítési, sem az építménymagassági előírásokat, a zöldfelületi, környezet- és természetvédelmi szabályokat - sorolta, és felhívta a figyelmet arra, hogy a minősítéssel nemcsak az építmények, hanem a kapcsolódó infrastruktúra is automatikusan nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá válhat.

Szólj hozzá!

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.

Orbán Viktor egy…

Komoly üzenet jelent meg a szombathelyi Árkádia Üzletközpont fényreklámján.

Elaludt vezetés közben egy ittas sofőr Szombathelyen

Előbb padkára hajtott, majd összetört egy parkoló autót.

Hóban, fagyban is dolgoznak a kukásautók Győrben

Zavartalan a hulladékszállítás, de egyes utcákban később érkezhetnek a járatok.

Balesetet okozó embercsempészt ellen emelt vádat a Győri Járási Ügyészség

A rendőrök elől menekült, végül fejtetőre rakta az autót amiben hét embert rejtegetett. 

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.