Mi a közös Habsburg Ottóban, Seregély Istvánban, Törőcsik Mariban és Balázsy Péterben?

Farkas Bazsi 2024-06-23 17:56:04
A  Vas megyei önkormányzat 38 éves jegyzőjét Velem díszpolgárának választották.

Hatalmas megtiszteltetés, hogy a mai naptól Velem díszpolgára lehetek!
Köszönöm a közös munkát, folytatjuk! - írta tegnap délutáni posztjában Balázsy Péter, a Vas megyei önkormányzat jegyzője.

Balázsy azon a rendezvényen vehette át a díszpolgári oklevelet, amin a megújult Striling-villát átadták a közönségnek.

Még 2018. november 15-én posztolta azt a Vas megyei önkormányzat, hogy “FEJLESZTÉS: megújul a velemi Stirling-villa”. Igaz az akkori híradás arról nem írt, hogy mikor kezdődik és mikor ér véget a felújítás. Arról azonban beszámoltak, hogy az épület kívül, belül fel lesz újítva. 

Fotó: Balázsy Péter Facebook-oldal

“Az egykori velemi Alkotóház földszinti részét akadálymentesítik, kiállítóteret és vizes helyiségeket hoznak létre benne. Kialakítanak a nap 24 órájában nyitva tartó mosdót és szerszámtárolót, ezek a látogatók, turisták számára elérhető lesz, a népi foglalkozások, bemutatók időpontjától függetlenül. Felújítják a nagyterem színpadát, nézőtér és közösségi bemutató tér is helyet kap benne – az egyik válaszfal elbontásával nagyobb helyet hoznak létre. Nemcsak belülről, kívülről is megszépül az épület: korszerűsítik a környezetet, rendezik, parkosítják az udvart, valamint járdát építenek: a kaputól a bejáratig vezeti el az Alkotóházba érkezőket. Továbbá, kisebb állagmegőrző javításokat végeztetnek el a műhelyépületeken.”

A megvalósításnak végül első körben 2020. augusztusában álltak neki. Ekkor TOP-projekt (vagyis uniós támogatás) keretében 172 millió forintot költhettek el a modernizációra, majd 2021. márciusában egy újabb közbeszerzésen 133 millió forintos ajánlattal a második ütem kivitelezése kezdődhetett meg.  

Habsburg Ottó, Seregély István és Törőcsik Mari után kapta meg Balázsy Péter vármegyei jegyző, a Kőszeghegyaljáért Egyesület elnöke a díszpolgári címet, amelyet a megújult a Stirling-villa megnyitó ünnepségén adtak át.” - adta közzé a Vas megye Facebook-oldal, amelynek kiadója a Vas Megyéért Egyesület, melynek elnöke Balázsy Péter. 

Szólj hozzá!

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.

Letöltendő börtönre is ítélhetik a szombathelyi csalót

Majd’ 10 milliót kért kölcsönt de esze ágában sem volt visszadni.

Király Gábor: A kapus a legintelligensebb ember a pályán

Interjút adott a Szombathely díszpolgára.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.