A dunaszerdahelyi DAC-ból érkezett az ETO első friss igazolása

ugytudjuk.hu 2024-06-20 15:14:46
Željko Gavrić erősíti majd az NB I-be jutott csapatot.

„Željko Gavrić személyében élvonalbeli rutinnal rendelkező támadóval erősítettük meg keretünket az NB I-re. A 23 esztendős bosnyák születésű, szerb válogatott játékos a dunaszerdahelyi DAC gárdájából érkezik Győrbe” – adta hírül az eto.hu

A bosnyák születésű támadó a szerb Crvena zvezda akadémiáján nevelkedett, ahonnan a klub fiókcsapatához, a Grafičarhoz került 2018-ban. Ott mutatkozott be a felnőttek között, a másodosztályban 20 meccsen hétszer volt eredményes, emellett kiosztott öt gólpasszt is. Ezután visszakerült anyaklubjához, melynek színeiben szerb bajnokságot és kupát nyert, emellett szerepelt BL selejtezőben és EL csoportkörben. A belgrádi együttes színeiben 37 fellépésen 9 alkalommal volt eredményes. 2021 augusztusában a Ferencvároshoz került, szerződtetésévél a magyar NB I legértékesebb játékosa lett.

A Fradi színeiben tízszer lépett pályára a bajnokságban, emellett lehetőséget kapott az európai kupasorozatokban és a Magyar Kupában. A szezon végén duplázást ünnepelhetett a fővárosi zöld-fehérekkel, így bajnokként és kupagyőztesként távozott 2022-ben a DAC-hoz előbb kölcsönben, majd a következő szezonban a dunaszerdahelyi klub végleg megszerezte a játékjogát. Sárga-kék mezben Gavrić 33 fellépésén hétszer volt eredményes, és három asszisztot jegyzett. A szerb korosztályos válogatottak közül játszott az U18-as, U19-es és az U21-es nemzeti csapatban, emellett Szerbia felnőtt válogatottjának mezében is két alkalommal pályára lépett.

„Nagyon boldog vagyok, hogy csatlakozhatok egy ekkora történelemmel bíró klubhoz. Bízom benne, hogy szép eredményeket fogunk elérni a jövőben és stabil csapat leszünk az elsőosztályban. Célunk, hogy minél előkelőbb helyen végezzünk a tabellán. Úgy gondolom, ehhez megfelelő a csapatunk, mindent meg fogunk tenni, hogy örömet okozzunk a szurkolóinknak! Természetesen magamtól is sokat várok, jó és eredményes játékkal szeretném segíteni az együttest az előttünk álló szezonban” – nyilatkozta a focista, aki a 80-as mezt fogja viselni a győri csapatban.

 

Szólj hozzá!

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.