Így szavazott Győr a polgármesterjelöltekre

ugytudjuk.hu 2024-06-17 06:53:16
Dézsi Adyvárosban, Ménfőcsanakon és Gyirmóton, Pintér Révfaluban, a Belvárosban és Marcal II-n szerepelt kiemelkedően.

Térképet tett közzé a Választási földrajz - Electoral geography Facebook-oldal a győri polgármesterválasztásról, amelyet a vasárnap kihirdetett eredmény alapján Pintér Bence (TSZV-Momentum-LMP) 440 szavazattal nyert meg, megelőzve Dézsi Csaba Andrást (Fidesz-KDNP), aki azonban megtámadta az eredményt, így hét szavazókörben újraszámolás lesz hétfőn.

A térképen az látszik, hogy a város melyik részében melyik polgármesterjelölt volt erősebb:

A poszt szerint a szavazókörökből Dézsi 41-et, Pintér 36-ot, Borkai 19-et nyert meg. Egyetlen szavazókörben lett holtverseny az eredmény: az északi Sárás településrészen.

Pintér Bence viszont a saját szavazóköreit sokkal nagyobb arányban húzta be, főleg a jobbmódú Révfalut és a szintén magasabb társadalmi státuszú, ráadásul az akkumulátorgyár-botrány miatt kormánypárti gyengüléssel már korábban jellemezhető Győrszentivánt.

A Tiszta Szívvel a Városért Egyesület Momentum és LMP által is támogatott jelöltje jól szerepelt még a Belvárosban, Pinnyéden, Kisbácsán, Sziget, Nádorváros és Szabadhegy egyes részein és Marcalvárosban is. Dézsi Csaba András a legtöbb szavazatot Nádorvárosban, Adyvárosban, Marcal I-en, Ménfőcsanakon és Gyirmóton szedte össze. Borkai Zsolt jól szerepelt Bácsán, Újvárosban és Gyárvárosban.

Szólj hozzá!

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el.

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.