Pintér Bence szerint egyértelmű a győriek akarata: békét szeretnének

ugytudjuk.hu 2024-06-14 14:29:00
Több interjút is adott a megválasztott győri civil polgármester az utóbbi napokban.

Interjút készített Pintér Bencével, Győr megválasztott polgármesterével a GyőrPlusz Média. A Tiszta Szívvel a Városért Egyesület jelöltje elmondta:

„Szerintem egyértelmű a győriek akarata ebből: békét szeretnének. Nyilván ez kívülről nézve, főleg Budapestről, ez faramuci helyzetnek tűnik, meg kell egyezni, konszenzusra kell jutni, de azt gondolom, hogy ez a demokrácia szépsége. Sokkal rosszabb és egészségtelenebb a városnak, hogyha – ami eddig volt – egy kétharmados Fidesz-többség mellett volt a Fidesznek egy polgármestere, ennek láttuk az eredményét. Több ezer ember tiltakozott mondjuk a szentiváni ipari park telepítése ellen, és ennek semmi foganatja nem volt a városvezetés tekintetében. Azt gondolom, hogy a konszenzuskényszer nem baj.”

Szerinte minden megvan ahhoz, hogy sikeresen vezessék a várost, békében, együtt a közgyűléssel.

Pintér Bence a Partizánban is vendég volt.

Itt elmondta az október 1-ig még hatalmon lévő polgármesterrel és a jelenlegi közgyűléssel kapcsolatban:

„Kérem a képviselőket, hogy ne hozzanak olyan döntéseket, amelyek átnyúlnak október utánra. A háborút el tudják kezdeni, de ez nem érdeke a városnak”

nyilatkozta a politikus. Elmondta: első intézkedésként létrehoznak majd egy átláthatósági szobát, és itt az eddig gyakorlattal ellentétben bárki kikérheti azokat a dokumentumokat, amelyekre kíváncsi.

Pintér Bence interjút adott a héten a 444-nek, a Népszavának és a hvg.hu-nak is.

Szólj hozzá!

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.