Ezek a kültéri párnák passzolnak egy modern teraszhoz

ugytudjuk.hu 2024-06-13 11:15:54
Egy hosszú nap után mindenkinek jólesik, amikor egy kényelmes és puhán párnázott kerti kanapén ejtőzik a családdal, a barátokkal.

A kikapcsolódás elengedhetetlen ahhoz, hogy minden nap maximálisan teljesíthessünk. Bár a legtöbben a puha párnákat a beltéri bútorokhoz párosítják, a kültéri változatok már majdnem ugyanolyan népszerű kiegészítőkké váltak. Akik tehát szeretnek a természetben ejtőzni, élvezni a maximális kényelmet, azoknak nem árt minőségi darabokat választaniuk.

Az alábbiakban eláruljuk, hogy melyik típust, milyen anyagot és színt érdemes beszerezni a teraszra.

A kültér dekorálása

A székektől a nyugágyakig és a kültéri párnák nemcsak dekoratív kiegészítőknek számítanak, hanem funkcionális és praktikus elemi a kinti nappalinak. Az apróbb elemek fokozzák a szabadtéri pihenés élményét, segítenek abban, hogy mindig jól érezzük magunkat. A Kulteributorok.hu kültéri párnái kapcsán sem az anyagok, sem a színek, sem pedig a formák vagy a méretek kapcsán nem kell kompromisszumot kötnünk. 

Sokoldalú választást jelentenek a kültéri környezetbe, akár kisebb erkélyünk, akár tágas hátsó kertünk van otthon. Egy megfelelő párnával ugyanis elegánssá és komfortossá varázsolhatjuk a teret.

Fontos azonban, hogy olyan típust szerezzünk be, amely maximális védelmet nyújt az időjárási viszontagságokkal szemben. A legjobb a vízhatlan anyag, ha pedig mégsem ilyet választottunk, akkor használat után tegyük őket egy kültéri ládába, tárolóba, hogy tartósak maradjanak. Nem minden párna szereti az esőt, a napfényt, a hideget. 

Milyen legyen az anyaga?

A kültéri párnák nagy része akrilból és poliészterből készül. Előbbi ellenáll a víznek, a penésznek, jól bírja az UV-sugarakat, tartós és hosszú élettartammal rendelkezik. Egy könnyű változatról van szó, amely azok számára jelenthet ideális megoldást, akik gyakran szokták rendezgetni a teraszon a bútorokat és a kiegészítőket.

Mekkora az ideális méret?

A megfelelő párnaforma és -méret kiválasztása esetén vegyük figyelembe a bútor típusát. Amikor egy mélyebb ülésű székről vagy egy kanapéról van szó, akkor ott vastagabb párnára lesz szükség. Ezzel szemben egy étkezőszék esetében már egy vékony is bőven elegendő. Ami pedig a méretet illeti, illeszkednie kell a bútorhoz, tehát nem lóghat le, de az sem jó, ha túl kicsi. A túlméretezett párna kényelmetlen és ízléstelen.

Ahhoz, hogy biztosítsuk a kényelmet és az eleganciát, a kültéri párnák esetében a színre is figyelni kell, ami egyediséget sugározhat. A színek között bőven akad olyan, ami remekül passzol az egyes kültéri bútorokhoz. A párnákat akár egymással is kombinálhatjuk, ezáltal játékos és eklektikus megjelenést hozhatunk létre a kinti nappaliban.

Ami még fontos, hogy mindig ügyeljünk a párnák ápolására, kövessük a gyártó tisztítási, valamint karbantartási utasításait. A legtöbbet elég szappanos mosószerrel vagy meleg vízzel mosni, ha pedig mégis túlzottan szennyezettek, akkor bedobhatjuk őket a mosógépbe is.

Szponzorált tartalmat olvastál.

Szólj hozzá!

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek.