Kalandozás Törökországban

Farkas Bazsi 2024-06-10 17:18:01
Törökország az úgynevezett tömegturizmusnak is kedvelt helyszíne, hiszen az emberek ezrével hevernek a török riviéra strandjain, élvezik az all inclusive hotelek szolgáltatásait, az ország kultúráját pedig legfeljebb egy isztambuli city breaken szívják magukba.

Viszont egyre többen vannak, akiknek az utazás előbb vázolt felszínes formája már nem elég, többre vágynak. A WanderWell törökországi túra résztvevői is ilyenek, hiszen őket – természetesen a jól megérdemelt pihenés mellett – sokkal mélyebben érdekli ez a különleges ország. Szívesen fedezik fel az emberi történelem első civilizációinak nyomait, az ásványkincsekben gazdag hegyeket, a hettiták, a sumérok, az asszírok és perzsák emlékét őrző helyeket.

Szívesen szívják magukba a Szeldzsuk majd Oszmán Birodalom atmoszféráját az építészeti csodákon keresztül, kalandoznak a pezsgő bazárokban, túráznak Kappadókia sziklái közt, és fedezik fel az ország egyéb természeti csodáit.

Tündérkémények Kappadókiában

Ha valaki nagy töménységben szeretné élvezni Törökország természeti szépségét, mindenképpen érdemes ellátogatnia Kappadókiába. Jó célpont lehet Görem, hiszen ez remek kiindulópont a túrázáshoz.

Sziklakúpok, szurdokok, sziklatemplomok és barlanglakások – hogy csak néhányat soroljunk azon csodák közül, amiket e környék tartogat. A végletek tere ez, hiszen van itt Kardok és Rózsák völgye, és persze sziklafalba faragott ókeresztény templomok az Ihlara-völgyben, csodás freskókkal díszítve. A templomokat és barlanglakásokat összekötő labirintusrendszert bejárni életre szóló élmény.

Karavánszeráj Szultanahanban

Törökországról kinek ne jutnának eszébe a mesés karavánok. Viszont egészen más olvasni róluk, illetve megtapasztalni egy igazi karavánszeráj egykor pezsgő életét. Nagy előnye, hogy a legnagyobb ezek közül nem messze található Catalhöyük romjaitól, melyet a világ első városai között tartanak számon, és ezért rendkívül fontos régészeti lelőhely a Kr. előtti 7. évezred emlékeivel.

Az ókori Lűkia szelleme

Bár az egykor virágzó civilizáció mára csak csodás romokat hagyott maga után, de a fantasztikus természeti környezet, melyben feküdt, ma is szinte eredeti formájában megtapasztalható, Torosz havas csúcsai és sziklás tengeröblök ölelésében.

A Lükiai-út ezeket a nem mindennapi látnivalókat gyűjti csokorba, ezért mindenképpen érdemes legalább egy rövid szakaszával megismerkedni, ha már az ember a környéken jár.

Sziklaösvények, vad hegyi patakok és parti fenyvesek jellemzik a tájat, melynek egyes pontjairól csodás kilátás nyílik. A Torosz hófödte csúcsa magasodik a türkiz tengeröblök fölé. Erre találhatóak az egykori Olympos város romjai, melynek környékén a föld mélyén lappangó metángáz időnként utat talál magának a felszínre, s begyulladva lángoszlopnak mutatja magát. Ennek a jelenségnek köszönhetően hitték azt az egykoron élt emberek, hogy Khimaira, egy háromfejű, tűzokádó szörny lakja a föld mélyét.

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.

Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A miniszter szerint egy tízmilliárd forintos beruházással, az új paksi szivattyútelep megépítésével ez a leállás és a most tízmilliárdos többletköltséget jelentő áramimport elkerülhető lett volna.

Augusztusban is folytatódnak a Rómer Múzeum népszerű, nyitott tárlatvezetései

Az Arrabona római kori emlékeitől a XX. századi magyar és európai művészetig több különleges kiállítást is szakértő tárlatvezetésen fedezhetnek fel az érdeklődők.

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.