Donáth Anna lemondott a Momentum éléről

Farkas Bazsi 2024-06-10 15:29:36
A választási kudarc miatt döntött így.

Kudarcnak értékelte a Momentum szereplését az európai parlamenti választáson, ezért - a felelősséget vállalva - lemond a párt vezetéséről Donáth Anna. A poltikus ezt hétfőn jelentette be a Facebookon.

A vasárnapi önkormányzati és európai parlamenti (EP-) választásokat értékelve a Momentum távozó elnöke kiemelte: szimbolikus helyeken szenvedett vereséget a NER, a Fidesz-KDNP most először 45 százalék alá került egy EP-választáson.

"Felcsillant egy remény, hogy vége lehet ennek a rendszernek - és aki ezt a reményt önös érdekekből eltagadja, az rosszat tesz Magyarországnak" - fogalmazott.

Donáth Anna kudarcként írt azonban pártja európai parlamenti eredményéről. Ennek okát abban látja, hogy a választók elsősorban az erőre mondtak igent, nem pedig a Momentum európai parlamenti munkájára nemet.

Hangsúlyozta választási sikereiket is: "az, hogy Zuglóban egyszerre győztük le a régi baloldalt és a Fideszt, hatalmas teljesítmény. Ahogy Pikó András és Soproni Tamás újrázása, Bánréve, Vámospércs, Keszthely és Győr elhódítása" - sorolta.

Donáth Anna úgy vélekedett, egy olyan világban, ahol egyre erősebb a szélsőjobb, ahol egyre nagyobb teret nyernek a jobboldali populisták, még inkább szükség van arra, hogy valaki kérlelhetetlenül kiálljon a liberális értékek mellett.

A távozó elnök köszönetet mondott azoknak, akik támogatták a Momentumot a kampányban, illetve a választásokon. "Nem adjuk fel, dolgozunk tovább értetek és veletek" - búcsúzott.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.