Az Éljen Szombathely! letarolta Szombathelyt, Nemény a polgármester, az összes egyéni körzetet vitte a szervezet

Farkas Bazsi 2024-06-10 08:25:50
A Fidesz-KDNP-nek frakciója sem lesz.

Rekordszámú, 70% feletti részvételt hozott Szombathelyen a vasárnapi választás. Sokan napközben nem tudták hogyan értékeljék a magas aktivitást, aztán estére kiderült, ez a részvétel az Éljen Szombathelynek! kedvezett. A jelölőszervezet egyszerűen lemosta a Fidesz-KDNP jelöltjeit. 

Fotó: Farkas Bazsi

Szombathely polgármestere a következő ciklusban is Nemény András (Éljen Szombathely!) lesz. 64.92%-ot kapott a korábbi polgármester, a fideszes Lenkai Nóra mindössze 30.28%-ot.

Mind a 12 körzetben az Éljen Szombathely! jelöltje győzött, illetve Derkovitson Czeglédy Csaba lett a befutó, ebben a körzetben az ÉSZ nem indított jelöltet. 

A közgyűlési összetételben Neménnyel együtt 12 szavazata lesz az Éljen Szombathely!-nek, Czeglédy, mint független 1 szavazattal bír majd. A kompenzációs lista alapján Danka Lajos (Mi Hazánk) is mandátummal bír. A Fidesz-KDNP 4 mandátumot szerzett. Az listás helyeket a sorrend alapján Lenkai Nóra, Illés Károly, Ágh Ernő, és Horváth Gábor kapják, bár ebben a jelölő szervezet döntése alapján lehet még eltérés. 

Az SZMSZ szerint 5 fő kell a frakció alapításhoz, ezek szerint pedig a Fidesznek még csak frakciója sem lesz a következő ciklusban.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.