2022 után, tavaly is veszteséges volt a körmendi kosárlabda csapatot működtető Kft.

Farkas Bazsi 2024-06-07 10:48:16
60 millió forint mínusszal zárt a cég. Közben az MTE pár nappal a választás előtt kampánytéma lett.

Nyilvánossá tették a cégek a 2023-as mérlegbeszámolójukat, ez alól a körmendi NB 1-es férfi kosárlabda csapatot működtető Basketball Körmend Sport Kft. sem volt kivétel.

A beszámolóból az derül ki, hogy az adózott eredmény mínusz 60 millió 122 ezer forint. Ez azt jelenti, hogy 2022 után (amikor 90 millió 495 ezer forint volt a hiány) ismét negatív naptári évet zár a kft. 

2021-ben egyébként pozitív volt a mérleg, akkor 53 millió 51 ezer forint plusszal zárt a cég.

A mérlegből  az is kiderül, hogy 300 millió 895 ezer forint volt a kosárcsapat bevétele. A melléklet szerint támogatáskét 140 millió 658 ezer forintot számoltak el. De, hogy ez pontosan milyen támogatás volt, azt a dokumentum nem részletezte.

Amennyire Körmend életéhez hozzátartozik a kosárlabda, nem csoda, hogy a választási kampányban is téma volt. Szinte fél nap eltéréssel jelent meg egy-egy kiállás az “MTE” mellett. Elsőként Patonay Imre, a Változást a Városért Egyesület polgármesterjelöltje posztolt a csapattal kapcsolatban.

Ebben többek között azt írja:

"Nagyon remélem, hogy senkinek nem kell bizonygatnom, hogy mit jelent nekem, nekünk a körmendi kosárlabda, ideértve Zsebe Ferit és Szlávik Csabát is a csapat legendáit. Ha igen, azt nagyon szomorúnak találom és itt szeretném megjegyezni, - tőlem szokatlan stílusban -, ha bárki olyat terjeszt, vagy suttog rólam, hogy én nem tennék meg minden tőlem telhetőt a Körmendi MTE-ért, azt személyes sértésnek veszem!

Sajnálatos történések miatt 2007-től a jelenlegi városvezető nem tart igényt a szakmai tudásomra szeretett csapatomnál, ebből adódóan a csapat ezen időszak alatti és jelenlegi helyzetéhez semmi közöm. Amennyiben a körmendiek nekünk szavaznak bizalmat, természetesen megnyílik a lehetőség arra, hogy érdemben segítsünk, és maximálisan támogassuk a csapatot a város lehetőségeihez mérten.

Ezzel kapcsolatban a következő fontos tényeket kell megosztanom Önökkel/Veletek:

- a csapat jelenlegi anyagi helyzetéről pontos tájékoztatás nem áll a rendelkezésünkre. Sajnos hallani lehet mindenféle komoly tartozásokról, de reméljük ennek maximum a fele igaz.
- amennyiben győzünk a választáson, 2024. októberéig akkor sem leszek hivatalban, tehát a csapat jelenlegi tartozásinak kezelése és a 2024-2025-ös csapat kialakítása is a jelenlegi vezetés felelőssége.
- a kapcsolatrendszeremet segítségül hívva, - mind a Kosárlabda Szövetségben, mind pedig egyéb vonalakon - az elmúlt időszakban is arra kértem mindenkit, hogy a lehetőségeikhez mérten támogassák a körmendi kosárlabda ügyét."

Patonay posztja után nem sokkal, jelent meg egy podcast beszélgetés Bebes Istvánnak (Fidesz-KDNP) Körmend jelenlegi polgármesterével. Ebben Bebes azt mondja:

- Hogy szerinte az idei szezonban sok rossz döntés született a csapat háza táján.
- Úgy véli, hogy egy 10 ezer lakosú város anyagi lehetőségeihez mérten a kosárlabda csapat mindig erőn felül teljesített. 
- TAO pénzek kapcsán tártak fel problémát a cégnél. Elszámolási vita van a klub és a minisztérium között.
- A leköszönő polgármester szerint nehéz lesz kilépni ebből a “mezőből”.
- Kijelentette, hogy nem fog végérvényesen eltűnni a körmendi kosárlabda környékéről.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak.