Szegény idők: 1 milliárd forinttal kevesebb állami támogatást kapott 2023-ban az Illés Akadémia, mint egy évvel korábban

Farkas Bazsi 2024-06-06 12:41:00
Azért így is jutott 2 milliárd 400 millió forint közpénz a kasszába. 151 millió forint mínusszal zárt az alapítvány.

Felkerült a birosag.hu-ra a civil szervezet tavalyi évi beszámolója, így az Illés Sport Alapítvány 2023-as gazdálkodását (A beszámolót ide kattintva le lehet tölteni.) is közzétették.

Komolyan zuhant az akadémia állami támogatása, amíg ugyanis 2022-ben még 3 milliárd 321millió 321 forint volt, ez 2023-ra 2 milliárd 397 millió 653 ezer forintra csökkent.

A szombathelyi műhely 2020 januárja óta kiemelt akadémiaként működik, így ennek köszönhető a milliárdos állami támogatás, ami úgy néz ki, hogy évről évre csökken. 2021-ben, amikor ugyanis 3 milliárd 777 millió 421 ezer forintnyi közpénz érkezett az alapítvány számlájára.

Az Opten cégadatbázis szerint az utánpótlás központban összesen 121 fő alkalmazott dolgozik. Ám a közhasznú tevékenységből részesülők száma még ennél is magasabb, összesen 440 fő.

2021-ben a személyi jellegű ráfordítások soron 1 milliárd 453 millió 706 ezer forint szerepelt, addig 2022-ben ez a tétel 1 milliárd 915 millió 404 ezer forintra duzzadt. 2023-ban pedig 1 milliárd 771 ezer 695 ezer forintot fizettek ki.

Tagdíjakból 10 millió 147 ezer forint folyt be. Ez kevesebb, mint 2022-ben, amikor 11 millió 742 ezer forint került elszámolásra ezen a soron.

Nagyban csökkent a vezető tisztségviselő díjazása. Halmai Gábor kuratóriumi elnök 27 millió 84 ezer forinttal kellett, hogy beérje 2023-ban, míg 2022-ben 53 millió 278 ezer forintot jelentettek meg. A gazdasági vezetők tavaly nem kaptak juttatást, 2022-ben 14 millió 436 ezer forintot könyveltek el juttatásukként.

151 millió 714 ezer forint mínusszal zárta az Alapítvány a 23-as évet. 2022-ben még bőven pozitív volt a mérleg, akkor 396 millió 730 ezer forint maradt a kasszában. 

Mint ismert az Illés Sport Alapítvány kistulajdonos a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft.-ben. Információink szerint a szombathelyi élvonalbeli foci egyik megoldása lehet, hogy a csődben lévő Kft. az Alapítványnak adja át az indulási jogot, vagyis ez lenne az a szervezet, amelyik csapatot indít az NB III-ban. Így nagyon nem mindegy az, hogy milyen anyagi hátteret mutat a szervezet.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.