Garanciálisan fogják javítani a kőszegi Gyöngyös utcát

Farkas Bazsi 2024-06-05 18:14:00
Hogy mitől szakadt be alig egy évvel az átadás után a 100 millió forintból felújított út, nem tudni.

A tervezett burkolat javítás 223 m hosszban, 6,2 m szélességben történik, két oldali új kiemelt szegély építéssel. A meglévő pályaszerkezet alapjában véve nem kerül elbontásra, lokális talajcserék 25 cm CKT alapréteggel. A megfelelő oldalesés kialakítása a kopóréteg max. 5 cm vtg. profilba marásával, egy réteg aszfaltszőnyeges megerősítéssel biztosítható talajcserék helyén plusz aszfalt kötőréteg beépítés szükséges - röviden ezzel a műszaki tartalommal történt meg a kőszegi Gyöngyös utca felújítása, aminek a közbeszerzését csomagban, a Várkör és a Zrínyi Miklós utca felújításával együtt írtak ki.

A tender győztese a Bit-Ép Kft. lett, netto 224 millió 965 ezer 871 forintért vállalta az útépítések elvégzését. Ebből a 104 millió 600 ezer forintba került a Gyöngyös utca felújítása, pontosabban újraépítése.

Tegnapi cikkünkben foglalkoztunk vele, hogy az útburkolat alig bírt ki egy évet beszakadt. 

Fotó: Farkas Bazsi

Amint az olvasónk írta, már jóval a mi jelzésünk előtt, idén januárban mutatkozott annak a jele, hogy a burkolat nem fogja sokáig épen bírni. 

Básthy Béla (Fidesz-KDNP) Kőszeg polgármesterét kérdeztük, hogy tudnak-e az út hibáról, mi okozhatta azt és mikorra várható a helyreállítás.

Válaszában a polgármester azt írja, hogy észlelték az úthibát, és a kivitelezővel a helyszínen tekintették meg azt. Az aszfaltburkolat garanciális javítását, más a kivitelező más javítási munkálatokkal egyidejűleg, 2024 június hónap második felében vállalta.

Megnéztük a közbeszerzési dokumentumokat ebben viszont az áll, hogy:

A garanciális és jótállási időszak tartamán belül bármely a Megrendelő által felismert hiba Vállalkozó általi orvoslásának megkezdési időpontja, a bejelentést követően (minimum 1, maximum 5 munkanap).

Vagyis olvasatunkban ez azt jelenti, hogy amennyiben már levelünk előtt értesült az önkormányzat a hibáról, úgy azt a fent említett pár napon belűl ki is kellett volna javítania a kivitelezőnek.

Arra pedig továbbra sem kaptunk választ, hogy miként szakadhatott be az az útburkolat, ami alig egy éves volt.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.