Már a weboldala sem működik a Szombathelyre tervezett Összetartozás Emlékművének

Farkas Bazsi 2024-06-04 13:48:51
Közadakozásból építenék meg a Szélrózsa műalkotást, de egyelőre azt sem tudni, hol áll a gyűjtés.

2020-ban, több civil szervezet összekapaszkodásaként indult meg a szombathelyi Összetartozás emlékhely megépítésének projektje. 

Ahogy az már tavalyi cikkünkben is írtunk 2022. január 30. városi közgyűlésen is téma volt, akkor külön apropója volt a 100 éves évforduló. Itt Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester felszólalásában beszélt arról, hogy már 2016-ban is volt egy döntése a testületnek egy Trianon-emlékmű felépítésére.

Akkor a Pelikán parkba kérte a felállítását a testület és Dr. Takátsné Dr. Tenki Máriát bízta meg azzal, hogy ezt a folyamatot vigye végig, de nem történt semmi. Majd 2017-ben a Jókai park volt így megnevezve és ekkor sem történt semmi - mondta a polgármester.

A témát Melega Miklós (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő vitte tovább. 

Fotó: polgaravarosert.hu

Akkor azt mondta, hogy Hende Csaba (Fidesz-KDNP) a térség parlamenti képviselője is támogatja az ügyet és – igyekszik, nem tudja szó szerint idézni, de – a megnyilatkozásaiból úgy vette ki, hogy ő akár anyagi jellegű támogatásra is gondolt, de ezt nyilván őtőle kell megkérdezni. 

Terv pályázaton Lieb Roland Ferenc építész tervezőművész, szobrászművész és Rónaszéki Linda képzőművész közös munkája, a Szélrózsa című pályamű lett a befutó. A megvalósítás összegét nagyjából 50 millió forintra lőtték be.

Hogy mennyi pénz gyűlt össze eddig az emlékhelyre, egyelőre nem tudni. Még tavaly írtunk az  Összetartozás Emlékhely weboldalán megadott email címre, de választ nem kaptunk azóta sem.

Ami nyilvános adat az az, hogy a szombathelyi önkormányzat 3 millió forinttal támogatta a kezdeményezést, további 2 millió forintot gyűjtött össze az Emlékbizottság.

2022 februárjában jótékonysági néptáncestet rendeztek az emlékhely megvalósítására. 2023-ban megrendezték a II. Vasi Polgári Pikniknek, ahol szintén az adományok gyűjtése volt a cél. Hogy az eseményeken mennyi pénz gyűlt össze, arról nem tudni.

Felkerestük a Összetartozás Emlékhely weboldalát, ám mára már ez sem működik. A szolgáltató üzenete jelenik meg az domain alatt

Információink szerint az Összetartozás Emlékhely patronálói ma este 20 órakor az Ezredévi Parkban - az emlékhely kiszemelt területén - tartanak megemlékezést az Összetartozás Napja alkalmából. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein. 

Almásfüzitő lesz a nagykölkedi gumik egyik végső állomása

Lépéscsillapító burkolatként, és zajcsökkentő falként születnek újjá. De lesz olyan, ami egészben, egy telepen nézi végig az idők végeztét.

Tarr Zoltán és Tanács Zoltán miniszterek, Bódis Kriszta kormánybiztos lesz a TISZA-kormányban

Tarr Zoltán miniszterként felel majd a színház-, a tánc- és a zeneművészet, valamint a magyar film politikai befolyás alóli felszabadításáért és fejlesztéséért.

Sör, zene és közösség: jön a III. Sör & Művészet Győr Fesztivál

A szervezők idén is négynapos, ingyenes belvárosi programokkall készülnek.

Magyar Péter: a TISZA Párt nem kér Szijjártó Péterből

Az alakuló kormány új jelöltet vár a Fidesz–KDNP-től az Országgyűlés alelnöki posztjára.

Egy évvel a spanyol giga áramszünet után: nem a megújuló energiák buktak meg, hanem a rendszer

Egy részletes nemzetközi vizsgálat szerint összetett hálózati hibák vezettek az Ibériai-félszigetet megbénító áramkimaradáshoz.

Honvédelmi Minisztérium: Indul a jelentkezés a táborokba 

Nyugalom! Továbbra sincs háború, ezek csak nyári programok fiataloknak, ahol közel hatvanféle tematika közül lehet választani.

Vádat emelt a győri ügyészség: nem volt bekötve a biztonsági öv, halálos baleset lett a vége az M85-ösön

Egy fáradtság miatt bekövetkezett vezetői hiba és egy elmulasztott biztonságiöv-használat együtt vezetett tragédiához.

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.