Áradnak a folyók: lezárják a Móricz Zsigmond rakpartot Győrben az autósok előtt

ugytudjuk.hu 2024-06-03 12:37:57
A buszokat is terelik.

Győrben a Rába és Mosoni-Duna folyók vízszintje óránként 2-4 cm-t emelkedik és a Vízügyi Főigazgatóság adatközlése szerint várhatóan vasárnapról hétfőre virradó éjszaka (06.03.) a Mosoni-Duna vízszintje eléri a Móricz Zsigmond alsó rakparti út szintjét a Kossuth-híd alatt a Rábai vízmérce szerinti 430 cm magasságot. Az előrejelzés szerint akár 530 cm vízmagasságra is számítani lehet!

Az érkező árhullám miatt 2024. június 02-án, vasárnap este 23 órakor a Móricz Zsigmond alsó rakparti utat lezárják a forgalom elől, minden gépjármű számára a Széchenyi-híd, Jedlik-híd lesz a terelőút!

írja a GyőrPlusz.

A helyi autóbuszjáratok hétfőn üzemkezdettől a Rónay Jácint út – Kossuth-híd – Móricz Zsigmond alsó rakparti út útvonal helyett a Széchenyi-hídon át közlekednek. Az útlezárás során a Móricz Zsigmond alsó rakparti úton lévő parkoló egyelőre használható marad, a lezárása a későbbi árhullám szintjéről függ.

A Kossuth-hídon csak a gyalogosok, kerékpárosok és a Káptalandombra autóval behajtók közlekedhetnek, az átmenő autósforgalom elől a híd zárva marad az árhullám levonulásáig. Aki autóval a Kossuth-hidat szokta használni, holnap hajnaltól a Jedlik, vagy a Széchenyi-hidat használja – áll a Győr Megyei Jogú Város Útkezelő Szervezetének közleményében.

Nyitóképünk illusztráció.

Szólj hozzá!

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.