416 millió forint mínusszal zárta a 2023-as évet a Haladás Labdarúgó Kft.

Farkas Bazsi 2024-06-03 06:24:00
A tavalyi naptári évben 852 millió forint ment el bérekre a focicsapatnál. Ez az összköltségek 72%-át jelenti.

A múlt heti mérleg-jóváhagyó taggyűlés után közzétették a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. 2023-as naptári évre (Tehát nem a 2023/2024-es szezont mutató!) szóló pénzügyi beszámolóját.

A legszembetűnőbb a cég 2023. december 31. állapot szerinti adózás előtti eredménye ami mínusz 414 millió 631 ezer forint.

2022 december 31-én ugyanez az adat 27 millió 425 ezer forint volt.

Drasztikusan csökkent a Kft. saját tőkéje. Míg 2022-ben 646 millió 133 ezer forint volt, addigra 2023 év végére mindössze 34 millió 847 ezer forintra zsugorodott.

Érdemes végignézni a társaság bevételeit taglaló táblázatot.

A belföldi értékesítés bevételei 318 millió 932 ezer forint,

jegybevételből 21 millió forint került a kasszába, ez nagyságrendileg megegyezik a cég reklám bevételeivel, ami szintén 21 millió forint. A Haladás shop 5 millió forint bevételt termelt. Játékos értékesítésből és kölcsönadásból 32 millió 178 ezer forint bevétel származott.

2022-ben csaknem háromszoros volt a mutató, ugyanebben a tételben.

Két éve még 843 millió forint volt a belföldi értékesítés.

A jegybevétel takkra megegyezik, a reklámbevétel azonban 465 millió 212 ezer forint. Ez közel 22 szerese volt a 2023-as évben befolyt összegnek. Játékosértékesítés 57 millió forint volt. A Haladás shop viszont kicsit gyengébben muzsikált két éve, mint tavaly, 2022-ben 3 millió 500 ezer forintot termelt. 

Egyéb bevételekből tavaly 458 millió 827 ezer forint került a kasszába. Ennek nagy része 268 millió 277 ezer forint elengedett kötelezettség volt. Az önkormányzat 40 millió forintja, a Sportkomplexum használati díjára kapott támogatás (ami fedezte a létesítmény használatát) 90 millió forintja és a TAO 17 millió forintja is ide került beszámolásra.

2022-ben ez a tétel 215 millió forint volt. Egyrészt elengedett tartozást nem számoltak be két éve, másrészt a stadion használatért kevesebb pénzt kellett fizetnie a csapatnak, ekkor 58 millió forint volt ez a tétel. A TAO támogatás 30 millió, az önkormányzati támogatás pedig 50 millió forint volt. 

2023-ban 21 millió 441 ezer forintért, míg 2022-ben 17 millió 281 ezer forintért biztosították a hazai meccseket.

Fizetésekre tavaly 851 millió 577 ezer forint ment el, 2022-ben 716 millió 653 ezer forintot fizettek ki. 

2024 őszétől egy újabb teher is nyomja majd a cég kiadásait. Ekkortól kell majd fizetnie a 2020-ban felvett, 10 millió forintos bankhitelt. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.