Tóth Kálmán: El a kezekkel a gyerekektől!

Farkas Bazsi 2024-05-31 16:50:20
Az Éljen Szombathely elnöke mélységesen elítéli az iskolában kampányolást. 

Ahogy arról az Ugytudjuk.hu már beszámolt, egy mai döntésével elmarasztalta a helyi Választási Bizottság Lenkai Nórát, a Fidesz-KDNP szombathelyi polgármesterjelöltjét, mivel köznevelési intézményben kampányolt.

Ezzel kapcsolatban tartott ma tájékoztatót Tóth Kálmán, az Éljen Szombathely! Egyesület elnöke. 

Ez egy folyamat - kezdte így Tóth - ugyanis már korábban előfordult, hogy a helyi Fidesz fiatalkorú gyerekeket használt kampánycélra, amit jelentettünk is. Hiába mondta ki egy 2019-es ombudsmani állásfoglalásra, ami kimondta, hogy ne használjanak gyerekeket biodíszletnek. Amikor gyerekek kampánycélú használatát bepanaszoltam, akkor a Helyi Választási Bizottság azzal utasította el a beadványt, hogy az eset nem oktatási intézményben történt. 

Erre jön a Fidesz polgármesterjelöltje és képviselőjelöltje, és végrehajtja azt, amit már az előző ügy kapcsán is világosan elmondta a bizottság, hogy mit ne csináljanak se ők, se mi, se más.

Ebből számomra egy döbbenetes arrogancia sugárzik, amivel azt üzenik, hogy ők mindent megtehetnek. Hát nem, nem tehetnek meg mindent.

A frakcióvezető emlékeztetett, hogy csütörtökön, a Fidesz-KDNP frakció szavazatai nélkül, fogadott el egy határozatot a közgyűlés, ami az alábbi szöveget tartalmazza:

Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése elítéli, hogy köznevelési intézményben bárki kampánytevékenységet folytasson. A Közgyűlés felkéri a Szombathelyi Tankerületi Központ igazgatóját, hogy a jövőben mindent tegyen meg ennek elkerülése érdekében.

A Fidesz frakcióvezetője azt mondta azért nem szavazzák meg a később elfogadott javaslatot, mert szerinte ezt egy magasabb szintű törvény szabályozza. Ha szabályozza, akkor hadd kérdezzem meg, hogy mit keresett Lenkai Nóra és Németh Krisztián, képviselőjelölt a Nyitra Utca Általános Iskolában - folytatta így Tóth.

Most mi mondjuk, hogy el a kezekkel a gyermekinktől! - húzta alá a képviselő.

Tóth Kálmán azt is elmondta, hogy a választási kifogást, nem az Éljen Szombathely! Egyesület, hanem egy érintett szülő adta be.

Azt mi tesszük hozzá, hogy a Választási Bizottság állásfoglalásában azt is leírta, hogy amennyiben a szülők hozzájárultak volna ahhoz, hogy a politikusok meglátogassák őket, úgy is fent állt volna a jogsértés, hiszen a szülő nem rendelkezhet arról, hogy gyermeke esetlegesen kampányban vegyen részt.

Reméljük ezzel a Fidesz befejezte a gyerekek felhasználását a kampányban - húzta alá a képviselő.

A frakcióvezetőtől azt kérdetük, hogy véleménye szerint meddig terjed az általuk hozott határozat, hiszen a Szombathelyi Tankerülethez tartozik például az a körmendi iskola is, amelyben nemrég Szabó Barna (Fidesz-KDNP) polgármesterjelölt laptopokat osztott a diákoknak.

Én azt gondolom, hogy bár a szombathelyi közgyűlés csakis a város közigazgatási területére vonatkozóan tud döntést hozni, ez esetben mi ezt nem csak Szombathelyre értjük, hanem mondjuk Nyíregyházára is - hangzott el.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.