A körmendi helyi választási bizottság szerint az nem számít kampánynak, ha a fideszes polgármesterjelölt laptopokat osztogat a helyi gimnázium tanulóinak

Farkas Bazsi 2024-05-31 07:58:48
Első fokon elutasították a Változást a Városért Egyesület választási panaszát.

Csütörtökön ülésezett a Körmenden a Helyi Választási Bizottság, annak a panasznak az ügyében, amit a Változást a Városért Egyesület nyújtott be. 

Szabó Barna (Fidesz-KDNP) polgármesterjelölt a körmendi Kölcsey-gimnáziumban volt jelen akkor, amikor a tankerület kiosztotta azokat a laptopokat, amiket az Unió támogatásával vásároltak meg. A VaVe véleménye szerint ezzel Szabó megsértette a köznevelési törvényt, amely kimondja, hogy tilos köznevelési intézmény területén kampány tevékenységet folytatni. Mivel az egyesület szerint a laptop osztás igenis olyan tevékenység, amely alkalmas arra, hogy Szabó megítélése pozivít elbírálást kapjon, így az kampány tevékenységnek minősül

A bizottság szerint azonban az, hogy Szabó, akár önkormányzati képviselői minőségében ellátogatott az iskolába, még nem támasztja azt alá, hogy ott akár kampányolt is. Így a beadványt elutasították.

A határozat ellen fellebbezéssel lehet élni.

A laptop osztás Szabó Facebook-oldalán is megjelent, mára azonban a bejegyzés már nem elérhető.

A vaol.hu elérhető archívuma szerint ebben a ciklusban korábban Szabó egyetlen körmendi iskolai megmozduláson nem vett részt.

A Helyi Választási Bizottság ülésével szinte egy időben Szombathelyen az alábbi határozatot fogadta el a közgyűlés:

Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése elítéli, hogy köznevelési intézményben bárki kampánytevékenységet folytasson. A Közgyűlés felkéri a Szombathelyi Tankerületi Központ igazgatóját, hogy a jövőben mindent tegyen meg ennek elkerülése érdekében.

Címlapképünk illusztráció.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.