Schmuck Erzsébet: Egy zöld lista van, az LMP-é

ugytudjuk.hu 2024-05-30 15:16:19
Az LMP nem fogja megengedni, hogy az akkumulátorgyárak "felzabálják" a vizeket és az energiaforrásokat.

Egy zöld lista van, az LMP - Magyarország Zöld Pártjáé, és minél több szavazatot kap, annál kevesebb akkumulátorgyár fog épülni Magyarországon - jelentette ki Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt társelnöke szerdai, online is követhető sajtótájékoztatóján.

Schmuck Erzsébet azt mondta, nem fogják megengedni, hogy az akkumulátorgyárak "felzabálják" a vizeket és az energiaforrásokat.

Ígéretet tett, hogy mandátumszerzésük esetén következetesen képviselik a zöldpolitikát az Európai Parlamentben is, kiállnak Magyarország természeti értékeinek megóvásáért, és fellépnek annak érdekében, hogy Európa-szerte vezessenek be zöldfelületi moratóriumot. Olyan jogszabályi környezetért fognak küzdeni az EP-ben, amely nem engedi meg, hogy Magyarországból akkumulátorgyarmat legyen - rögzítette Schmuck Erzsébet.

Azt mondta, az élhető környezet és jövő érdekében egyáltalán nem mindegy, hogy milyen lesz az EP összetétele, és kik fogják képviselni az adott országokat. Az EP-nek kiemelt szerepe van a klímapolitika, a természetvédelem erősítésében és a zöldmegállapodások létrejöttében - mutatott rá, hozzátéve: a klímaváltozás gyorsulása és a természeti értékek pusztulása az EU minden országát érinti, így Magyarországot is. Kitért a szélsőséges időjárási viszonyok okozta súlyos károkra a gazdaságban és mezőgazdaságban és arra, hogy mindezt az emberek egészsége is megsínyli, különösen a nyári hőhullámok idején. Ezért mindenképpen tenni kell, az éghajlatváltozás gyorsulását meg kell fékezni - hangsúlyozta az LMP társelnöke.

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.