Koczka Tibort delegáltja a szombathelyi önkormányzat az SZKKA felügyelő bizottságába

Farkas Bazsi 2024-05-30 20:26:16
Egyelőre úgy néz ki, hogy csak a kézilabda Kft.-nél lesz felügyelőbizottság. Kérdés, hogy mi lesz így az önkormányzati támogatásokkal.

Ahogy arról korábban nem egyszer beszámoltunk felügyelő bizottság felállításához kötötte a szombathelyi városvezetés (Éljen Szombathely!) a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémiának megítélt önkormányzati támogatásokat.

A hátorzat szerint az SZKKA utánpótlását üzemeltető egyesületnél és, a profi csapatot versenyeztető Kft.-nél is ezt a feltételt támasztották.

A klub vezetősége sokáig húzta halasztotta az ügyet, majd végül április végén jelentették be, hogy eltökélték magukat és felállítják a FEB-et. Azonban az már utólag derült csak ki, hogy csakis a Kft.-nél mennek bele a bizottsági vizsgálatba, az egyesületnél nincsen ilyen szándékuk.

A szurkolói ankéton pedig - ahová szerkesztőségünket egyedüli megjelent médiaként nem engedték be - az hangzott el, hogy az ügyvezető korlátozná a fekügyelőbizottság jogait, vagyis csak abba nézhetnének bele, amihez a cégvezetés engedélyt ad.

A mai szombathelyi városi közgyűlésen a testület - a Fidesz-KDNP frakció támogatása nélkül - Koczka Tibort (Pro Savaria) delegálta a felügyelő bizottságba. 

Az is elhangzott, hogy az 55 millió forintos önkormányzati támogatás kifizetésének továbbra is az a feltétele, hogy ne csak a Kft.-ben, de az egyesületben is legyen FEB. Amennyiben ez nem teljesül, úgy nem kapja meg a klub a pénzt.

Ahogy az a napirendnél elhangzott, a Kft.-ben mindössze 11 fő alkalmazott van, ami arra enged következtetni, hogy a kézisek többsége az egyesületben áll alkalmazásban. Továbbá az is érvként került elő az egyesületi felügyelőbizottság felállítására, hogy a szervezet 100 millió forintos telket kapott az önkormányzattól a csarnoképítéshez.

A képviselők döntése szerint az SZKKA NB 1-es csapata ingyen használhatja bajnoki és kupa meccsekre az Aréna Savariát, ám a biztonsági szolgálatot és a meccsek utáni takarítást nekik kell kifizetni. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.