Nem engedték be az Ugytudjuk.hu-t a szombathelyi fideszes képviselőjelölt által szervezett kézilabda szurkolói ankétra

Farkas Bazsi 2024-05-23 19:21:00
Az általunk kihívott rendőrök azt mondták, felettesükkel is előre egyeztetve lett, hogy a lap főszerkesztője nem mehet be a rendezvényre.

Nem kapja meg a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a szombathelyi önkormányzat által korábban megítélt 55 millió forintot. Nem használhatják a kézisek az Aréna Savariát. Sárváron játssza hazai NB I-es meccseit az SZKKA - csak néhány téma, amivel a közelmúltban foglalkozott a közvélemény.

Csakhogy mást állított az ügyekkel kapcsolatban a szombathelyi városvezetés (Éljen Szombathely!), és mást állított az egyesület és Kft. elnök-ügyvezetője, Pődör Zoltán. Az SZKKA vezetősége azután kezdett el kiadni a városvezetést támadó közleményeket, miután a klub társadalmi elnöke Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő lett, Pődör pedig bejelentette, hogy Fidesz-KDNP színekben önkormányzati képviselői mandátumért indul.

A városvezetés többször nehezményezte az átláthatóság hiányát a klubnál. Ennek egyik eleme az volt, hogy mindegyik fél részvételével szurkolói ankétot tartsanak. 

Ezt mára meg is hirdették. Igaz, Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester tegnapi videómeghívója után - amelyben a Városházára hívta a résztvevőket -, Pődör egy másik ankétot hirdetett meg, arra a helyszínre, ahol a kézilabda klub irodája is található.

Nemény csütörtök délelőtt oldotta fel a gordiuszi csomót és jelentette be, hogy készek átfáradni a kézisek irodájába. 

Az eseményt csütörtök 18 órára hirdették meg, az esemény meghívója nyilvánosan elérhető volt bárkinek az SZKKA, és Nemény Facebook-oldalán.

Az Ugytudjuk.hu azonban hiába akart bejutni az ankétra, a biztonsági őrök nem engedték be a lap főszerkesztőjét, Farkas Balázst.

Fotók: Farkas Bazsi

 

Mivel véleményünk szerint jogsérték történt, így a 112 segítségével rendőri intézkedést kértünk.

A rendőrök meg is érkeztek, és azzal kezdték, hogy felettesi tájékoztatás szerint, az eseményre csak és kizárólag kiküldött, személyre szabott meghívóval lehet bemenni.

Fotók: Farkas Bazsi

 

Amikor azt kértük, hogy a rendőrök kérjék el valamennyi teremben ülő meghívóját, a rendőrök külön vonultak egyeztetni a biztonsági szolgálat vezetőjével.

Néhány perc után kiderült, hogy pontosan az történt, hogy a járőrök felettesét korábban arról tájékoztatta Pődör Zoltán, hogy mivel a rendezvény szervezője ő, így ő megtiltja, hogy Farkas részt vegyen az ankéton. Ez egyébként azért érdekes, mert hívásunk előtt nem volt rendőri jelenlét az ankéton, tehát kérdés, hogy Pődör mikor és miért tájékoztatta az eseményről a rendőrséget.

A rendőrök azzal zártak, hogy egyéb intézkedési joguk nincsen, amennyiben a főszerkesztő úgy gondolja, pénteken feljelentést tehet a rendőrségen. Ezt meg is fogjuk tenni.

Fotók: Nagy Jácint/Savaria Fórum

 

Az SZKKA egyébként jelentős közpénzből működik. 226 millió 839 ezer 938 forintot kapott TAO támogatásként a 2023/2024-as évre - ez olvasható a klub weblapján. Önkormányzati támogatást kapott a csapat, és nemrég egy a nemzeti vagyon részét képező terület használatát kapta meg a városveztéstől a klub, hogy oda majd csarnokot építhessen.

Fotók: Nagy Jácint/Savaria Fórum

 

Ezek után pláne aggályos, hogy Pődör neki nem tetsző bizonyos ember részvételét élő erővel akadályozza meg egy nyilvánosan meghirdetett ankéton. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben. 

Győri ovisok kreativitását díjazták a „Passzold vissza, tesó!” kihíváson

A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.

Iskolák kapták idén a Baross Gábor-díjat Győrben 

A polgármester szerint Győr jövője az iskolákban, a megfizethető lakhatásban és a helyben maradó forrásokban van. 

A legjobb hatóanyagok a fiatalos bőrért

Az idő múlásával a bőr állapota természetesen változik, de sokan keresnek hatékony módszereket az öregedés jeleinek lassítására.

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.

Elindult Győrben az idei ebösszeírás

Oltásnak, chipnek lennie kell, és be kell jelenteni minden, a kutyát érintő változást.

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.

Hogyan váljék gördülékeny folyamattá a vállalkozásod vezetése?

Manapság a sikeres vállalkozások számára a hatékonyság és az ügyfélkapcsolatok minősége kulcsfontosságú. A modern technológiai megoldások révén a cégek könnyebben kezelhetik napi feladataikat, és több időt fordíthatnak a stratégiai tervezésre.

Kiterjesztette a kormány a 3 százalékos lakáshitelt: zártkerti ingatlanok tízezrei válhatnak elérhetővé, amennyiben lakóház besorolásúak

A „belterületi” szó törlésével jelentős változás lépett életbe az Otthon Start szabályaiban.

Elkészült a talajvíz-monitoring rendszer első üteme Győrben

Bácsán, Kertvárosban és Győrszentivánon már működnek az új kutak, amelyek a város talajvíz helyzetét figyelik.