A Neményt gúnyoló dal, Lenkai választási programja, vagy éppen a Fidesz által generált plakát-ügy is fizetett hirdetésben hömpölygött a Vaol Facebook-falán

Farkas Bazsi 2024-05-23 11:36:27
Nem sajnálja a pénzt a Mediaworks.

Átlagban 35-40 ezer forintot költött el az elmúlt hónapokban a Vas Népét, és annak online változatát a vaol.hu-t kiadó Mediaworks Facebook-hirdetésekre. A hirdetések szinte kivétel nélkül a mostani szombathelyi városvezetést kritizáló, és a szombathelyi Fidesz-KDNP képviselő-jelöltjeinek nyilatkozatait népszerűsítő cikkek reklámozására ment el. 

A Meta nyilvános adatai szerint a kampány jellegű hirdetések március végén szaporodtak meg. 

A rendelkezésre álló adatok szerint a kiadó nagyságrendileg 130 ezer forintot költött el Lenkai Nóra, a Fidesz-KDNP szombathelyi polgármester-jelöltjének népszerűsítésére.

A szombathelyi jelenlegi Éljen Szombathely! városvezetést kritizáló cikkeket nagyjából 540 ezer forintért hirdették meg.

Ezek között találni “gazos” megjelenést, Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester gúnydalát meglendítő cikket, vagy éppen egyes utcanévtáblák késői/korai cseréjével foglalkozó fideszes képviselői posztból született újságcikket is. 

Az Agora Savaria pénzügyi adatainak ismertetésének népszerűsítésére 60 ezer forintot költöttek el.

Illés Károly, a Fidesz-KDNP szombathelyi frakcióvezetőjének belvárost érintő vízióinak reklámozására közel 70 ezer forint ment el.

Pődör Zoltán, a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselő-jelöltjének népszerűsítését 30 ezer forintért hirdette be a Mediaworks.

A Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselőjelölttel kapcsolatos Fidesz-KDNP közleményt 30 ezer forintért népszerűsítették.

Ferenczy Balázs, a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselő-jelöltjének tisztességes kampányt hirdető Facebook-posztjából született cikket 40 ezer forintos nagyságrendben tolta meg a Mediaworks.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.