Bebes polgármesternek lett egy lakása az alig több mint 10 millió forintért eladott Pászthory-házban

Farkas Bazsi 2024-05-22 08:19:00
Bár már tavaly is a körmendi polgármester fizette a lakás költségeit, a vagyonnyilatkozatában nincsen nyoma az ingatlannak.

10 millió 300 ezer forintért adta el a körmendi önkormányzat azt a 715 négyzetméteres ingatlant, amit a helyiek csak Pászthory-házként szoktak emlegetni. A 2019-ben tett előterjesztést Bebes István (Fidesz-KDNP) polgármester jegyezte, amit végül a testület el is fogadott.

A vevő a Gépész Zala Invest Kft. volt. A beruházó aztán az épület helyére 2 másik ingatlan bevonása után egy modern társasházat húzott. Ám mivel azonban az ingatlan helyi védettség alá esett, így a testületnek arról is határoznia kellett, hogy ezt megszüntetve adnak zöld utat a projektnek. A mostani ház homlokzata pedig a régi épületeket idézve lett megépítve.

Fotó: rakoczi10.hu

Ebben az épületben lett lakása Bebesnek. A tulajdoni lap szerint egy 67 négyzetméteres, földszinti ingatlan tulajdonosa a polgármester.

Egy szerkesztőségünk birtokába jutott költségelszámolás szerint Bebes már 2023-ban fizette a lakás társasházi költségeit. Az elszámolás szerint 2023. decemberében 40 ezer 781 forint túlfizetése volt a polgármesternek. 

Csakhogy Bebes 2023-as vagyonnyilatkozatában nem szerepel ez a lakás.

A tulajdoni lap szerint is csupán 2024. február 7-én került a nevére az ingatlan. 

Mindennek azért is van jelentősége, mert a vagyonnyilatkozatokat február 1. határidővel, vagyis január 30-31-vel szokták leadni a politikusok. 

Kíváncsiak voltunk, hogy a lakás szerepel-e Bebes 2024-es nyilatkozatában, ám a kormend.hu-n csupán a 2023-as elérhető.

Kerestük a körmendi jegyzőt, hogy tőle kérjük ki a vagyonnyilatkozatot, ám válasz egyelőre nem érkezett.

A múlt héten írtunk emailt a polgármesternek, ebben ezeket a kérdéseket tettük fel:

Mekkora összegért vásárolta meg a Rákóczi Ferenc utcai lakást?
Ha csak 2024-ben került az ingatlan a nevére, akkor a 2023-as naptári évben miért fizette a lakás költségeit?
Etikusnak tartja-e, hogy a korábbi önkormányzati tulajdonként eladott ingatlan helyén épült társasházban lakást vásároljon, és erről a közvéleményt ne tájékoztassa?
Mivel a 2024-ben keletkezett vagyonyilatkozata egyelőre a kormend.hu-n nem elérhető, így kérem válaszlevelében azt szerkesztőségünk részére megküldeni szíveskedjék.
Ehhez kapcsolódó további kérdésem, hogy az ingatlan szerepel-e a 2024-es vagyonnyilatkozatában?

Válasz egyelőre Bebestől sem érkezett.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Kósa Roland - Nem zsarolhatja Fidesz a győrieket a közszolgáltatásokkal

Az alpolgármester szerint a számok mást mutatnak, mint amit a Győr+ Média sugall a költségvetés kapcsán.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.