Szúnyogok: Győrben kiterjedt biológiai gyérítés egyelőre nem szükséges

Pintér Bence 2024-04-19 06:44:07
A Győr-Szol Zrt. már megtette az előkészületeket a szúnyoggyérítési munkálatok megkezdéséhez.

A Győr-Szol Zrt. már megtette az előkészületeket a szúnyoggyérítési munkálatok megkezdéséhez. Rendelkezésre állnak mind a biológiai mind a kémiai gyérítéshez szükséges irtószerek, felszerelések és berendezések – derült ki a cég honlapjáról.

Megtörtént a Győr közigazgatási területén megtalálható szúnyoglárva-tenyésző helyek, valamint az ott élő szúnyogfajták feltérképezése, és a populáció aktuális helyzetét is folyamatosan figyelemmel kísérik.

A kezeléseket megelőző csípésszámlálásokat és lárvaellenőrzést több szakember bevonásával már az elmúlt hetekben megkezdték, és folyamatosan zajlik a területek vizsgálata. Az eredményről tájékoztatják a Győr-Szol Zrt. Városüzemeltetési Igazgatóságának munkatársait, és javaslatot tesznek a szükséges beavatkozásra. A szezon során folyamatosan figyelemmel kísérik a szúnyogok számának alakulását.

A szakemberek által a Győr-Szol Zrt. számára megküldött jelentések megállapították, hogy a korábbi csapadékhullások és folyóáradások következtében kialakult „ártéri és egyéb erdőterületeken visszamaradt vízállások területe tovább csökkent, azok érdemi humán ártalom kialakítására nem alkalmasak”. Ezért a kiterjedt biológiai gyérítések megtartását egyelőre nem tartják szükségesnek.

A szolgáltató munkatársai és a szúnyoggyérítési tevékenységbe bevont külsős szakemberek a vizes élőhelyek és az időjárás változását napi rendszerességgel figyelemmel kísérik. Amennyiben a körülményeknek kedveznek a szúnyoglárvák szaporodásának, azonnal megteszik a szükséges intézkedéseket. 

A kis vízfelületeken fejlődő szúnyogok elleni hatékony védekezés érdekében szükséges felhívni a figyelmet arra, hogy a magánszemélyeknek is érdekük a szúnyogok szaporodásának akadályozása otthonukban. Fontos, hogy mindenki szüntesse meg otthonában azokat a vízgyűjtőket, amelyek a szúnyogok szaporodását segítik.

– Az udvaron tárolt vödröt, kannát, talicskát, gyermekjátékot, stb. úgy fordítsa, tárolja, hogy abban az esővíz ne tudjon összegyűlni.

– Az állatok itatóvizét ne csak utántöltse, hanem rendszeresen cserélje friss vízre.

– Az esővízgyűjtő hordót, víztárolót, stb. fedje le vagy sűrű hálóval takarja le.

– Az ereszcsatornát, vízelvezető árkot tartsa karban, hogy a csapadékvíz elfolyhasson.

– A takaróponyvát, mezőgazdasági fóliát, stb. olyan módon terítse le, hogy a víz ne álljon meg rajta.

– Ne hagyja, hogy a virágcserepekben hosszabb ideig víz álljon. A temetői virágvázát töltse fel apró kaviccsal, sóderral vagy homokkal és erre öntse a vizet.

– Ne tároljon a szabadban szétszórtan olyan hulladékot, pl. gumiabroncsot, stb. melyben a víz összegyűlhet.

Szólj hozzá!

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.