LMP: ne védje tovább a kormány a szennyező akkugyárakat

Farkas Bazsi 2024-04-15 12:45:00
Nemrég újabb baleset történt a komáromi akkumulátorgyárban, nyolc ember került mérgezéssel kórházba.

Ne védje tovább a kormány a szennyező akkugyárakat! - szólított fel Tetlák Örs, az LMP országos elnökségi tagja, Érd LMP-s alpolgármestere online is követhető sajtótájékoztatón hétfőn, Budapesten.

Az ellenzéki politikus közölte, az LMP határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek annak érdekében, hogy a már Magyarországra települt akkumulátoripari üzemek szoros ellenőrzés alá kerüljenek. Álláspontjuk szerint alapvető elvárás, hogy ezt a törekvést a kormánypárti képviselők is támogassák.

Nemrég újabb baleset történt a komáromi akkumulátorgyárban, nyolc ember került mérgezéssel kórházba - mondta Tetlák Örs, hozzáfűzve, ilyenkor közvetve a környéken élők egészsége is veszélybe kerül.

Szerinte a büntetési tételek "nevetségesen alacsonyak", és a magyar államnak gondoskodnia kellene arról, hogy a gyárak érdemben számonkérhetők legyenek a környezetszennyező hatásokért.

Ma már "akár több tízmilliárdos támogatást is kaphatnak ezek az üzemek, úgy, hogy ezért semmiféle vállalást nem kell tenniük" - folytatta Tetlák Örs. Elmondta, hogy javaslatuk alapján az akkugyárak árbevételük arányában kapnának büntetést, amikor szabálysértést követnek el.

Az LMP célja továbbá, hogy legyen részben vagy egészben előírható az állami támogatás visszakövetelése, súlyos vagy sorozatos szabálysértés esetén pedig véglegesen zárják be az érintett üzemeket.

Szólj hozzá!

Egy kreatív ajándék mindenkinek, aki szívesen barkácsol

Mit adhatsz annak, aki mindig a két kezével alkot valami újat?

Fellélegezhetünk: a GVH beleállt a Duolingoba!

A Gazdasági Versenyhivatal megtalálta a legégetőbb piaci problémát. 

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás. 

228 ezer forint Győrben a havi lakbér átlaga

Csúcstartó a budapesti II. kerület, itt 485 ezer forint egy havi albérleti díj.

Már a harmadik bőrt húzta a le a Győr+ a városnak belengetett 700 milliárdos fejlesztési csomagról

Színes-szagos hosszú cikkben elemzik a feltételes jövőt, arról sajnos nem szól a fáma, hogy: miből?!

Munkacsoportot alapított a kormány, hogy méltó módon legyen megünnepelve a kőszegi sikertelen török ostrom 500. évfordulója

Igaz az évforduló majd csak 2032-ben lesz, de a munkacsoport már 2026-ban megkezdi működését.

Extrém ajándékok pároknak

Ha közeleg a párod születésnapja, névnapja, és nem tudod, mivel lepd meg, akkor most hozunk pár ötletet. Ezek nem elcsépelt tippek lesznek, hanem egészen egyediek! A feliratos póló, bögre vagy az unalmas zokni és nyakkendő helyett valami mást mutatunk most be…