Közel félmilliárd forintból épült, de egyelőre üresen áll a körmendi Ökocentrum

Farkas Bazsi 2024-04-12 09:05:00
Tavaly október óta nincsen üzemeltető.

Netto 455 millió 680 ezer 668 forint vissza nem térítendő támogatást kapott a Széchenyi 2020 programban a körmendi önkormányzat a Rába-partján található Ökocentrum fejlesztésére. A beruházást tavaly októberben adták át, ám a szalagvágás óta nincsen üzemeltetője az épületnek.

Az Önkormányzat területén egy komplex Ökocentrum került kialakításra, melyet a meglévő kiszolgáló épületek elbontása után, annak helyén és méretbeli nagyságában, véglegesen közel 300 négyzetméter nettó hasznos alapterületen került kiépítésre - írta a pályázati záróanyag.

Fotó: kormend.hu

A pályázati támogatásból megvalósult többek között:

- a kerékpáros és vízi turizmust kiszolgáló szervíz és üzlet;
- a turizmust kiszolgáló mellékhelyiségek, öltözők, zuhanyzók, WC-csoportok;
- pihenő padok, piknik asztalok, tűzrakóhelyek;
- vendéglátó egység, mely büfé-szerűen működik;
- az ismeretterjesztést, információ átadást segítő helyiségek, installációk és kiállítótér;
- az épület teljes körűen akadálymentesített;
- napelemes, valamint napkollektoros rendszerek, a megújuló energiaforrások hasznosításának jegyében;
- telken belüli parkolóhelyek, kerékpártárolók.

Azt szeretnénk elérni, hogy a helyiek mellett az ide érkező turisták is ki tudják használni a vízpart, illetve a víz adottságait, és élvezni tudják a csodálatos természeti környezetet - mondta a megnyitón a Vaol.hu tudósítása szerint Bebes István (Fidesz-KDNP) körmendi polgármester.

Csakhogy a létesítmény azóta is üresen áll. Ez pedig azért is aggályos, mert az uniós finanszírozású beruházásoknál a minimum 5 éves üzemeltetés előírás szokott lenni.

Egy meghívásos pályázatra ugyan nemrég több üzemeltető is jelentkezett ám a képviselő-testület végül úgy határozott, hogy mivel a potenciális vállalkozók ajánlatainál az önkormányzat számára előnyösebbet is kötni tudnának, így nyílt pályázatot hirdetnek meg.

A pályázati anyag meg is jelent a város hivatalos weboldalán. Ennek egyébként ma jár le a határideje.

A kiírás szerint az üzemeltetőnek vállalnia kell, hogy évente minimum 3 turisztikai rendezvényt tart, és évente minimum 270 napon keresztül nyitva kell tartania az épületet.

A pályázat eredményéről a későbbiekben beszámolunk.

Támogasd adód 1%-val a hatalomtól független újságírást!

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adószám: 19294571-1-18.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.