A független ügyészségért tüntetett Győrben a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület

ugytudjuk.hu 2024-04-06 19:25:00
„A rendrakást helyben kell elkezdeni!”

Szombat délután, Magyar Péter tüntetésével párhuzamosan demonstrációt tartottak Győrben is a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület szervezésében. Az eseményen mintegy száz ember vett részt, akik átvonultak a Városháza térről a Király utcáva, ahol a helyi Fidesz irodája előtt tartottak tüntetést.

Az eseményen Pintér Bence, a TSZV, az LMP és a Momentum polgármesterjelöltje mondott beszédet. Pintér elmondta: az utóbbi hetekben a kegyelmi botrány, a Varga Judit-hangfelvétel, és Győrben a kúriai ítélet elszabotálása a kukás cég részéről mindenki számára világosan megmutatta, hogy a Fidesz végleg lerombolta a demokráciát Magyarországon.

„Rendet kell raknunk az országban, és szerintünk a rendrakást helyben kell elkezdeni” – mondta a polgármesterjelölt.

Ezután különféle ügyeket sorolt fel az Audi-földbotránytól kezdve a győrszentiváni tiltakozáson és a 2022-es intézménybezárásokon át a Dézsi Csaba András részére bérelt luxusautókig, amelyre úgy költött egymillió forintot havonta a város, hogy közben az óvódákban folyamatos munkaerőhiány van az alacsony bérek miatt.

Kátyús utakon zötykölődünk, borzalmasan magas lakásbérleti díjakat fizetünk ki, magunk festjük ki az óvodákat, eközben a fideszes elit luxusbált szervez az adófizetők pénzén, de a fideszes elitképző, az MCC itt a Káptalandombon is milliókért tart programokat”

– mondta Pintér Bence, aki beszélt még a szétrohadó vasútállomásról és a romokban heverő egészségügyről is.

„Fel kell ismernünk: a fideszes politikus, hívják akár Csabának, akár Zsoltnak, Tóninak vagy Juditnak, magasról tesz arra, hogy mi történik velünk, magyarokkal. És mivel ők már a pénzüknél vannak, magasról tesznek arra, hogy megérkeznek-e a győrieknek járó uniós támogatások. Ezért is le kell cserélni a fideszes városvezetést”

– összegzett a polgármesterjelölt, majd ezután röviden ismertette a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület választási programját. Átlátható önkormányzatot fognak létrehozni, amelyből kisöprik a korrupciót; igazásgos bérlakásrendszert hoznak létra, több pénzt adnak óvodáknak és a bölcsődéknek és megszüntetik a győriek pénzéből fizetett politikai propagandát.

Kiemelte: minden nagyobb beruházás elindítása előtt, még a tervezés közben ki fogják kérni a helyi lakosok véleményét. „A szentivánihoz hasonló igazságtalanság a veszélyes övezettel nem történhet meg újra a városban!” – mondta, mielőtt megkérte volna a tüntetőket, hogy június 9-én szavazzanak a Tiszta Szívvel a Városért képviselőire.

Ezután a tüntetők meghallgatták Magyar Péter beszédét felvételről, majd matricákkal üzeneteket ragasztottak a Fidesz-székházra. Ezeket a tüntetés vége után tíz perccel a Győr-Szol munkatársai eltávolították.

Pintért Bence az Ugytudjuk.hu győri főmunkatársa. 

Szólj hozzá!

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.