Hétfőn megkezdődik a Dr. István Lajos körút, a Brenner Tóbiás körút és a Kenderesi utca felújítása Szombathelyen

Farkas Bazsi 2024-04-05 16:11:48
A Bocskai István körút felújítása pedig folytatódik.

Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április második hetében - tájékoztatta közleményében szerkesztőségünket a szombathelyi önkormányzat.

- Megkezdődik a Dr. István Lajos körút felújítása, ezért 2024. április 8., hétfő 8 órától félpályás útzárra kell számítani a Paragvári utcai lámpás kereszteződés és a Sugár úti új körforgalom között. (A Dr. Szabolcs Zoltán, Kertész, Patak és Léka utcákban lakók a Sugár út felé tudnak közlekedni.)
A kivitelező tájékoztatása szerint az időjárás függvényében 2024. április 15. hétfőtől az érintett szakaszon teljes útzár lesz érvényben, mely érinti a helyijáratos buszközlekedést is; a forgalmi változásról részletes tájékoztatást ad a Blaguss Agora Hungary Kft. a weboldalán.


- Megkezdődik a Brenner Tóbiás körút felújítása, ezért 2024. április 8., hétfő 8 órától teljes útzárra kell számítani a körút Nárai és Kálvária utcák közötti szakaszán, várhatóan 2024. április 12-ig. A helyijáratos buszközlekedés forgalmi változása elérhető a Blaguss Agora Hungary Kft. oldalán: https://blaguss-szombathely.hu/forgalmi-valtozas-brenner-tobias-korut/


- Megkezdődik a Kenderesi utca felújítása is, ezért 2024. április 8-án teljes útzár, április 9-től várhatóan 2024. április 12-ig pedig részleges korlátozás lesz a Bartók Béla krt. és Liget utca közötti szakaszon; a híd és a Kárpáti Kelemen utca közti szakaszon pedig 2024. április 9-én lesz teljes útzár, 2024. április 10-21. között részleges korlátozás.


- Folytatódik a Bocskai István körút felújítása, ezért a körúton 2024. április 10-11. között teljes, majd 2024. április 12-16. között részleges zárásra lehet számítani.

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.