LMP: Újabb fideszes nem a gyermekvédelemre

Pintér Bence 2024-04-04 13:02:26
A 9 pontból álló határozati javaslat megerősítette volna a gyermekjóléti és gyermekvédelmi rendszert, és megfelelő anyagi hátteret biztosított volna a szociális intézményeknek.

Az Országgyűlés Törvényalkotási Bizottságának kormánypárti többsége leszavazta az LMP – Magyarország Zöld Pártjának gyermekvédelemről szóló határozati javaslatát – derült ki Kanász-Nagy Máté közleményéből. A 9 pontból álló határozati javaslat megerősítette volna a gyermekjóléti és gyermekvédelmi rendszert, és megfelelő anyagi hátteret biztosított volna a szociális intézményeknek.

A Fidesz-KDNP-s képviselők nemet mondtak arra, hogy a kormány sürgősen vezessen be kötelező pszichológiai alkalmassági vizsgálatot minden gyermekvédelemben feladatokat ellátó munkavállaló részére, ideértve a nevelőszülőket is. Szintén leszavazták, hogy a központi költségvetés biztosítsa a szükséges forrásokat a gyermekvédelmi és gyermekjóléti rendszer megerősítése érdekében, különös tekintettel a személyes szociális szolgáltatásokat biztosító intézményi ellátások normatív támogatásának emelésére, a pénzbeli ellátások értékének megőrzésére és a gyermekvédelmi és gyermekjóléti ágazatban dolgozók bérének emelésére.

Szigorítsa a kiskorúak, fiatalkorúak internetes pornográf tartalmakhoz való hozzáférését, különös tekintettel a korhatár betartására. Jelentős mértékben szigorítsa a büntetését azon személyeknek, akik a rájuk bízott kiskorúakhoz szexuális abúzus szándékával közelednek, vagy erre utaló nyilatkozatot tesznek. Indítson tájékoztató programot a szülőknek arról, hogyan védhetik meg gyermekeiket a szexuális internetes tartalmaktól, internetes zaklatásoktól.

Az oktatási rendszer minden intézményében, ahol kiskorúak oktatása folyik, írja elő kötelezően a gyermekek és a szülők felvilágosítását az esetleges szexuális zaklatások megelőzésével, az ilyen cselekmény bejelentésével, jogi következményeivel kapcsolatban. Társadalmi célú hirdetésekben hívja fel a figyelmet a kiskorúak sérelmére elkövetett szexuális visszaélések megelőzésre és az ilyen cselekmények jelzésére. Vizsgálja felül a szexuális vagy fizikai erőszak bejelentésének folyamatát és az ezzel kapcsolatos ügyek eljárásrendjét, vezessen be a köztudatba egységes segítségkérő kézjelzést.

Szólj hozzá!

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.

A megfelelő munkaruha életeket menthet!

A hírekben számtalanszor olvashatunk olyan munkahelyi balesetekről, amelyek könnyedén megelőzhetőek lettek volna, ha a munkavállaló a megfelelő munkaruházatot viseli, illetve ha a munkáltató valóban komolyan veszi a munkavédelmi előírásokat.

Állandó traffipaxot kap a győri Széchenyi híd

Még idén megvalósul a közlekedésbiztonsági beruházás.