Zöld utat adott a bizottság, indulhat a szombathelyi Homok úti vízelvezetők átépítésének megterveztetése

Farkas Bazsi 2024-03-26 13:53:18
Ez az út kiszélesítésének első lépése.

Még februárban jelentette be Szuhai Viktor (Éljen Szombathely!) tanácsnok, hogy a csapadékvíz vezető árkok befedésével, és a korlátok elbontásával szélesítik ki a szombathelyi Kárpáti Kelemen utca Bartók Béla körút felőli szakaszát. 

A mai Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottságon sürgősségi indítványként vették fel a napirendre a témát. A bizottsági tagok egybehangzóan támogatták azt, hogy a tervezéssel meginduljon a projekt.

Horváth Attila (Éljen Szombathely!) alpolgármester elmondta, hogy 2016-ban készült egy - ahogy ő fogalmazott - rajz ennek az útszakasznak a fejlesztésére, mivel azonban az a félelmük, hogy amennyiben nem terveztetik meg szakemberrel a kivitelezést, úgy az esővíz az útszakasz melletti kerteket fogja elönteni.

Hamarosan tehát indul a terveztetés, majd ezt követi a kivitelezés. A módosítástól azt várják, hogy az útszakasz forgalom áteresztő képessége megnő. Ami a Kárpáti Kelemen utca, és a Parkerdő Lakópark lakóinak is meg fogja könnyíteni a közlekedését. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.