A Fidesz-szavazókat osztja meg Vitézy Dávid főpolgármester-jelöltsége

Pintér Bence 2024-03-22 11:02:16
A Republikon mérése szerint Karácsony Gergelynek nagy az előnye.

Felmérte a budapesti főpolgármester-jelöltek támogatottságát a Republikon.

Az ellenzéki pártok jelentős része által támogatott Karácsony Gergely szavazói tábora a baloldali-liberális ellenzéki pártok támogatóiból adódik össze, míg az LMP által jelölt Vitézy Dávid szavazóinak legnagyobb része Fidesz-KDNP szavazó. A volt államtitkár a Republikon szerint csak minimálisan képes felvenni ellenzéki szavazókat, leginkább a Kutyapárt körében van többlete. Az LMP-s szavazók támogatását sem tudja egyöntetűen maga mögött. Vitézy neve indulásának bejelentéséig többször a Fidesz potenciális jelöltjeként merült fel.

Karácsony Gergely abszolút többséggel nyerne a választáson, Vitézy 22 százalékot, a Fidesz jelöltje, esetünkben Szentkirályi Alexandra 17 százalékot szerezne.

Abban az esetben, ha nincs Fidesz-jelölt, Karácsony továbbra is 50 százalék feletti eredményt tudna hozni, a képviselet nélkül maradt Fidesz-KDNP szavazók pedig többnyire Vitézy Dávid, kisebb részben a Mi Hazánk Grundtner Andrása mögé sorakoznának fel.

A Republikon szerint összességében a főpolgármesteri szék lesz az ellenzéki tömb kisebb gondja, rossz szereplés kellene hozzá, hogy Karácsony elveszítse pozícióját. A lista, és ez által a közgyűlés ennél nagyobb fejfájást okoz, mert jelenlegi számításaik szerint

a Kutyapárt nélkül nem lesz Karácsonynak közgyűlési többsége.

A legnehezebb mégis a kerületek megtartása; bár ezek közgyűlési mandátummal nem járnak, egyáltalán nem mindegy, hány kerületi polgármesteri helyet tud az ellenzék megtartani, és milyen kerületi közgyűlés összetétel mellett.

Szólj hozzá!

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.