Februárban nőtt az új autók forgalomba helyezése az EU-ban, az elektromos autók részaránya stagnált

Pintér Bence 2024-03-21 09:53:24
Februárban az akkumulátoros-elektromos autók piaci részesedése 12 százalék volt, a 2023 februárival megegyező.

Februárban 10,1 százalékkal nőtt éves összevetésben a forgalomba helyezett új autók száma az Európai Unióban – írja az MTI az ACEA cikke alapján. A legnépszerűbb választás továbbra is a benzinüzemű kivitel volt, a második legnépszerűbb pedig a hibrid-benzines. Az akkumulátoros elektromos autók részesedése februárban nem változott az egy évvel korábbihoz képest, elmaradt viszont a tavalyi átlagtól.

Februárban 883 ezer új autót helyeztek forgalomba az EU-ban, 10,1 százalékkal többet az egy évvel korábbi 802 ezernél. Januárban 12,1 százalékos volt az éves növekedés 851 ezerre.

A négy nagy uniós nemzeti piac közül Franciaországban 13,0 százalékkal, Olaszországban 12,8 százalékkal kétszámjegyű növekedést értek el az eladások, míg Spanyolországban 9,9 százalékkal, Németországban pedig 5,4 százalékkal több új autót értékesítettek februárban, mint egy évvel korábban.

Az idei év első két hónapjában a személygépkocsi-regisztrációk 11,2 százalékkal 1,7 millióra nőttek. Németországban 11,8 százalékos, Olaszországban 11,7 százalékos, Franciaországban 11,2 százalékos és Spanyolországban 8,7 százalékos volt az éves növekedés a forgalomba helyezett új autók számában az év első két hónapjában.

Februárban az akkumulátoros-elektromos autók piaci részesedése 12 százalék volt, a 2023 februárival megegyező.

A hibrid-elektromos autók közel 29,0 százalékos részesedésre tettek szert. A teljes forgalomba helyezéseken belül 35,5 százalék volt a benzines és 12,9 százalék a dízeles autók aránya. A benzines és dízelüzemű autók együttes piaci részesedése 2024 februárjában 48,4 százalék volt, kisebb az egy évvel korábbi 51,9 százaléknál. A tavalyi év egészében 13,9 százalékkal nőtt az új autók forgalomba helyezése, az akkumulátoros elektromos autók részesedése 14,6 százalékos volt, a hibrid autóké 25,8 százalékos, a benzineseké 35,3 százalékos, a dízeleké 13,6 százalékos.

Szólj hozzá!

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.