Ittas vezetőket csíptek el Sárváron

Farkas Bazsi 2024-03-08 08:42:35
Sőt, egyiküknek jogsija sem volt.

A Sárvári Járási Ügyészség tájékoztatása szerint két férfival szemben emeltek vádat, egyikükkel szemben járművezetés tiltott átengedésének vétsége, míg társával szemben ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt. A vádirat szerint 2023 augusztusában a két vádlott együtt italozott, majd egyikük – annak tudatában, hogy szeszes italt fogyasztott és vezetői engedéllyel sem rendelkezik – megengedte társának, hogy a személygépkocsiját vezesse. A sofőr enyhe fokban ittasan közlekedett az autóval lakott területen belül, mikor őt rendőri intézkedés alá vonták.

A vádlottak megszegték a KRESZ vonatkozó rendelkezéseit, mert járművet nem vezethet az, aki érvényes vezetői engedéllyel vagy az engedély-nyilvántartásba bejegyzett érvényes vezetési jogosultsággal nem rendelkezik, továbbá akinek szervezetében szeszes ital fogyasztásából származó alkohol van; az üzemben tartó pedig ilyen személynek a jármű vezetését nem engedheti át.

A járási ügyészség közúti járművezetésétől eltiltás kiszabását is indítványozta a vádlottakkal szemben, akiknek büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni. 

Szólj hozzá!

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?

Pornográf képeket csalt ki kiskorú lányoktól egy győri férfi

Az ügyészség gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt vádolja.

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.