Emberölés miatt jogerősen 12 évre ítélték az anyjukról nem gondoskodó alkoholista testvéreket

Pintér Bence 2024-02-29 12:13:13
Az ápolási díjat felvették.

Védekezésre képtelen személy sérelmére, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt jogerősen 12 év fegyházbüntetésre ítélt a másodfokon eljáró Győri Ítélőtábla egy férfit és egy nőt, akik nem gondoskodtak édesanyjukról, aki emiatt meghalt - tájékoztatta a táblabíróság döntéséről a Győri Fellebbviteli Főügyészség csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint a táblabíróság a döntéssel a testvérpár cselekményét különös kegyetlenséggel is elkövetettnek minősítette és két évvel súlyosította az első fokon eljáró Győri Törvényszék határozatát. Az ítélet szerint az 54 éves férfi és 84 éves édesanyja egy házban élt Téten. Az idős asszony 60 éves lánya is a településen lakott, és 2019 novemberétől a sértett ápolására kiemelt összegű ápolási díjat kapott.

Az idős nő szellemi és fizikai állapota folyamatosan romlott, 2020 év elejére képtelenné vált az önellátásra.

Lakókörnyezete elhanyagolt, koszos volt. Az alkoholizáló életmódot folytató testvérek nem gondoskodtak az ágyhoz kötött, nehezen kommunikáló édesanyjuk tisztántartásáról, folyadékkal, élelemmel, gyógyszerekkel történő ellátásáról. Az idős asszony lánya 2020. június 29-én észrevette anyja állapotának rosszabbodását, azonban a házi betegápolónak csak másnap szólt, aki hívta a mentőket. Az idős nőt kórházba szállították, ahol néhány nap múlva meghalt. Megfelelő gondoskodással halála elkerülhető lett volna - írták a közleményben.

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.