A rozáceás bőr ápolása – hasznos tippek, javasolt kozmetikumok

ugytudjuk.hu 2024-02-26 12:46:17
Kipirosodott, égő arc, kínzó viszketés – bizonyára már hallottál róla, de ha jó ideje küszködsz is vele, ez a cikk segíthet néhány hasznos tipp által. 

A rozácea egy olyan bőrbetegség, amely égő, viszkető érzéssel, tartós bőrpírral jár, ugyanis a hajszálerek ez esetben láthatóvá válnak. Ronthat az állapoton az erős napsugárzás, bizonyos ételek fogyasztása, például a csípős, fűszeres ételeké, illetve maga a stressz is. 

Szerencsére tehetünk ellene, méghozzá leginkább úgy, ha a szépségápolási rutin elemeit gondosan válogatjuk meg. Érdemes körülnézni például a BIOLA Webshop arctisztítói között is, ugyanis több olyan készítményt találunk, amely rozáceás bőrre javasolt. 

Mi állhat a rozácea hátterében?

Szerepet játszhatnak a kialakulásában a külső környezeti hatások, mint a hideg idő és az erős szél, illetve ahogyan korábban már említettük, ételek és italok is kiváltó tényezők lehetnek. Ide sorolandó az alkohol is. A vegyi szemléletű kozmetikumok szintén előidézhetik, és súlyosbíthatják a panaszokat. Természetesen genetikai hajlam is közrejátszhat. 

Célszerű olyan kozmetikumokat választani, amelyek kizárólag bőrbarát, természetes alkotóelemekből készültek, vagyis gyógynövény-kivonatokban és növényi olajokban gazdagok. Nagyon fontos, hogy nyugtató, bőrregeneráló hatóanyagokat tartalmazó tisztítókat, arcápolókat szerezzünk be.

Nyugtatás és hidratálás az érzékeny bőr számára

A legfontosabb, hogy kíméletes, de hatékony arctisztítót alkalmazzunk, olyat, amely különösképpen javasolt vízhiányos, rozáceás bőrre. Ilyen például a Bio kökény arctej, mellyel könnyen eltávolíthatjuk az egész napos szennyeződéseket, valamint a sminket is, méghozzá irritáció kiváltása nélkül. 

A gondos tisztítás mellett nem maradhat ki a rutinból egy nappali hidratálókrém sem, mint például a Naturissimo Szalmagyopár-áfonya arckrém, melyet nemcsak az arcunkon, hanem a dekoltázsunkon is alkalmazhatunk. 

Szintén remek választás a BIOLA Bio acai-ruta a.r. krém, mely hatékony segítség a kipirosodásra, rozáceára hajlamos bőr számára. A legfontosabb teendőnk tehát a bőrnyugtatás, azaz az irritáció és a gyulladás megszüntetése, valamint a gondos hidratálás és táplálás. 

Milyen összetevők lehetnek a segítségünkre?

A természet erejét kihasználva, forduljunk bátran a gyógynövényekhez. Nem véletlen, hogy a rozáceára fejlesztett kozmetikumokban fellelhetők növényi kivonatok, mint például az édesgyökér kivonata, amely gyulladáscsökkentő hatással bír, de megtalálható ezen készítményekben a páfrányfenyő-kivonat, amely segít az irritáció enyhítésében, az orvosi somkóró és a kerti ruta kivonatai pedig antioxidáns, gyulladáscsökkentő hatásúak, valamint szerepet játszanak a hajszálerek mikrokeringésének normalizálásban. A szalmagyopár kivonata bőrélénkítő, továbbá serkenti a nyirokkeringést. 

Gondoskodjunk bőrünkről felelősséggel, döntsünk a természetes, nyugtató, regenerációt segítő arcápolók mellett!

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTE szombathelyi campusán

A szombathelyi egyetem a tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.

Megkezdődtek a homlokzati munkák a Győri Nemzeti Színház épületén - az előadások zavartalanul folytatódnak

A közel ötvenéves burkolatok állapota miatt vált szükségessé a veszélyelhárítás, az új évad indulását nem érinti a felújítás.

Leállította a TISZA-kormány az M87-es, vagyis a Kőszeg-Szombathely közötti 2x2 sávos út megépítését

A Fidesz-kormány 50%-kal túlárazottan akarta, koncesszióban megépíteni.