Idősotthonokat vett át Szombathelyen és Táplánszentkereszten a katolikus egyház

Pintér Bence 2024-02-13 10:22:58
A püspök szerint helyes, ha „nemcsak beszélünk” a hitről, „hanem tettekkel meg is mutatjuk”.

A Szombathelyi Egyházmegye működteti január elsejétől a szombathelyi Ezüsthíd Integrált Szociális Intézményt és a táplánszentkereszti Ezüstplatán Integrált Szociális Intézményt – jelentette be hétfői sajtótájékoztatón Székely János megyés püspök az MTI szerint. Azt az áldozatos munkát szeretnék egy kis többlettel folytatni, amelyet eddig is végeztek ezekben az intézményekben – mondta.

„A hit fényét, Istent szeretnénk odavinni az idősekhez, a betegágy mellé, azt a tudatot, hogy az életnek van értelme, van célja és van beteljesedése” – fogalmazott. Hozzáfűzte: helyes, ha „nemcsak beszélünk” a hitről, „hanem tettekkel meg is mutatjuk”; ez lehet ugyanis a legvonzóbb sokak számára, és ezzel lehet megmutatni az egyház hitelességét, életerejét, szolgálatkészségét.

Marx Gyuláné, az egyházmegyei idősotthonok koordinátora közölte, hogy a szombathelyi otthonnak 108 idős lakója van, a táplánszentkeresztiben pedig 80-an élnek. Mindkét intézmény integráltan működik, vagyis az idős emberek mellett demenciával küzdő, fogyatékkal élő, valamint pszichiátriai betegségben szenvedő embereket is ellátnak.

Szólt arról is, hogy egy az Európai Unió által támogatott projekt keretében mindkét intézményben úgynevezett „támogatott lakhatást” hoztak létre, családiasabb környezetben, tizenkét fős házakban, kétágyas szobákban helyezték el a bentlakók egy részét, megteremtve számukra az ellátásukhoz szükséges szolgáltatásokat is.

Nyitóképünk illusztráció.

Szólj hozzá!

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.