Ha olcsóbban akarsz parkolóbérletet váltani, házasodj! – tanácsolja a Győr-Szol

Pintér Bence 2024-02-08 15:48:13
Az élettársi kapcsolat nem elég az olcsóbb bérlethez.

Kérdések merültek fel a kedvezményes lakossági bérletekkel kapcsolatban, amelyekre az önkormányzati pénzből működő fideszes propagandalap, a GyőrPlusz kereste a választ anyacége, a Győr-Szol segítségével.

Az első kérdés: Mit tegyen az a pár, amely 20 éve élettársi kapcsolatban él egymással, a pár egyik tagjának a nevén a lakás, a másik nevén az autó van. A szolgáltató arra hivatkozva utasította vissza a bérlet kiadását, hogy az élettársi kapcsolat nem tartozik bele az közeli hozzátartozó fogalmába, így nem adható számukra kedvezményes parkolási bérlet.

A válasz: Házasodjanak össze.

És miért döntöttek a házasság mellett 20 év után? Á, csak a kedvezményes lakossági bérlet miatt.

Ezután jön a második ügy:

A második kérdés: Mit lépjen az, aki albérletben lakik, de a tulajdonos távol él, így nehéz igazolásokat intézni?

A válasz: Állandó lakcím kell és be kell mutatni a bérleti szerződést.

De ugye, ha valakinek nincs állandó lakcíme, csak tartózkodási helye az adott címen, azt lepapírozni is bonyolult a külföldön élő tulajjal. Ez azonban a Győr-Szolt láthatóan már kevésbé érdekli.

Szólj hozzá!

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.