A színjáték elkezdődött: szombathelyi ismert emberek levélben kérik fel Lenkai Nórát, hogy legyen polgármester-jelölt

ugytudjuk.hu 2024-02-08 17:41:00
Ahogy azt megjósoltuk.

A Savaria Fórum szerkesztőségében landolt az a levél, amelyben szombathelyi ismert emberek kérik fel Lenkai Nórát, az ELTE-SEK rektori biztosát arra, hogy a polgári oldal támogatasával vállalja el a polgármester-jelöltséget.

A múlt héten írtunk arról, hogy Hende Csaba a Fidesz-KDNP választóköri elnöke azt találta ki, hogy egy levelet írnak majd a város ismert emberei, Lenkait felkérve a jelöltségre.

“(...) Hendéék bajban vannak, mert el kellene magyarázniuk a Fidesz-szavazóknak, miért egy pártonkívüli, teljesen ismeretlen jelölt mögé álltak, miért nem a 2019-ben nagyon jól szereplő, Balázsy, vagy az ősfideszes Illés Károly lesz Nemény András kihívója.

Kínjukban azt találták ki, hogy „szépen megkérnek” szombathelyi ismert jobboldali embereket, „kérjék fel” Lenkait polgármesterjelöltnek. Páran olyannyira kiakadtak már most ezen, hogy háborgásuk híre hozzám is elért”- írta Facebook-posztjában Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

A levél pedig a mai napon nyilvánosságra is került.

A levél azzal kezdődik, hogy annak írói 2019 ősze óta növekvő aggodalommal figyelik a város eljelentéktelenedését, lemaradását a kormánypárti vezetésű megyeszékhelyekhez képest.

„Az új polgármester legyen képes elnyerni mind a nemzeti oldal, mind a baloldali, mind a politikai el nem kötelezett, civil szavazók szimpátiáját és voksát.

Az új  polgármesternek tekintélyes, eddigi munkájában sikeres, Szombathelyt építő és a városunk iránt elkötelezett, erős szociális érzékenységű, makulátlan életúttal rendelkező, a pártpolitika világán kívülről érkező személyiségnek kell lennie.”

„A fenti szempontokat mind mérlegre téve a legalkalmasabb jelöltnek Lenkai Nórát, az ELTE Savaria Egyetemi központ rektori biztosát látjuk. A szombathelyi felsőoktatást felvirágoztató tevékenységével már bőségesen bizonyította vezetői képességeit. Határozott, kedves, empatikus személyisége, pártonkívüli mivolta mind-mind alkalmassá teszik őt arra, hogy sikeres városvezető legyen. „

„Ezért javasoljuk, hogy a Fidesz-KDNP a 2024-es önkormányzati választáson Lenkai Nóra polgármesterjelöltet és az ő képviselőjelölti csapatát indítsa.”

Aláírók: 

Bokor Zsolt sportigazgató
dr. Kecskés László főorvos
Csire László
Dr. Takácsné dr. Tenki Mária ügyvéd
Devecsery László író, költő, tanár
Fekete Péter főigazgató
Borhy László, az ELTE rektora
Görcz Gyula egyesületi elnök
Gyurácz Ferenc irodalomtörténész, könyvkiadó
Gyurátz Réka kalapácsvető
Halász Bence kalapácsvető
Harangozó Bertalan korábbi kormánymegbízott
Horváth Csaba egyesületi elnök
Horváth Endre cégtulajdonos
Illés Klaudia hegedűművész
Kántás Zoltán, a Magyar Fürdőszövetség Elnöke
Ligeti Dániel birkózó
Lovass Tibor
Mák Dóra alapítványi elnök
Németh Zsolt mesteredző
Pars Krisztián kalapácsvető
Pődör Rebeka kézilabdázó
Pődör Zoltán, SZKKA-elnök
prof. dr. Nagy Lajos főigazgató
prof. dr. Engert Zoltán főorvos
Puskás Norbert egyesületi elnök
dr. Puskás Tivadar, Szombathely volt polgármestere
Sátory Károly egyesületi elnök, iskolaigazgató
Takács Imréné volt iskolaigazgató
Veres Gábor szobrászművész

Várjuk a történet további izgalmas fordulatait, hogy Lenkai Nóra és az ő jelöltjei elvállalják-e a felkérést.

Információnk szerint az alábbi 12 önkormányzati képviselőjelölt indul a választáson:

Kámon - Herény: Horváth Gábor
Stromfeld és környéke: Mák Zsombor
Oladi lakótelep: Melega Miklós
Derkovits északi része: Jagodits Zsuzsa
Derkovits nyugati része: Pars Krisztián
Belváros: Illés Károly
Olad falu, oladi plató és a város nyugati része: Pehi Orsolya
Zanat, Ipartelep, Éhen Gyula városrész: Németh Krisztián
Joskar-Ola: Ferenczy Balázs
KISZ és környéke: Árvai György
Újperint, Petőfi-telep: Ágh Ernő
Szentkirály, Bogát, Szőlős: Pődör Zoltán

Szólj hozzá!

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.

Megtelt a győri kórház gyermek-intenzív osztálya

Az intézmény szerint egyelőre senkit nem kellett másik kórházba szállítani.