Az LMP támogatja a Lánchíd-korrupció kivizsgálását

ugytudjuk.hu 2024-02-04 17:23:00
A zöld párt erről a Magyar Nemzetnek adott tájékoztatást.

A Lánchíd felújítása kapcsán, így az LMP-vel együtt már három ellenzéki párt is szeretne tisztán látni a Lánchíd korrupciógyanús felújítása kapcsán. Mégis úgy tűnik, hogy a korrupció gyanúját felvető Lánchíd ügy miatt kettészakadni látszik a magyar ellenzék.
A Karácsony Gergelyt támogató pártok, azaz a DK, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd ugyanis hallgatnak. A helyzet a főpolgármesternek nem jön túl jól, ahogy az sem, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal egy közérdekű bejelentés alapján elrendelte a vizsgálatot. – írja cikkében a Magyar Nemzet.

A lap még a hét elején küldött ki kérdéseket a pártoknak a hídpénzbotrány legújabb napvilágra került fejleményével kapcsolatban. A legújabb fejlemény az ügyben tudniillik az, hogy a Lánchíd felújításának vizsgálatának az ügyében a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) elindította az eljárást.

A Magyar Nemzet arra volt kíváncsiak, hogy: A baloldali politikai szereplők szerint szükség lehet-e a vizsgálatra?

LMP válasza egyértelmű volt: Vizsgálat szükséges

A Magyar Nemzet megkeresésére eddig a megszólított pártok közül egyedül az LMP küldött választ. Válaszában az ellenzéki párt kiemelte, hogy a korrupció minden formáját elítélik, „ezért számunkra egyértelmű, hogy amennyiben annak gyanúja bármely szereplő oldaláról felmerül, akkor a jogi eljárásoknak helye van”.

Az MSZP, a DK, a Momentum és a Párbeszéd, vagyis a Karácsony Gergelyt támogató pártok ellenben hetek óta mélyen hallgatnak az ügyről, de a főpolgármesternek ez egyre kevésbé jelenthet menekülőutat. – emelte ki a Magyar Nemzet.

Plusz ötmilliárdról van szó a hídpénzbotrányként elhíresült ügyben.

A budapesti patinás történelmi múlttal rendelkező Lánchíd felújítása azért is érdekes, mert az átkelő renoválására még Tarlós István főpolgármestersége idején is kiírtak egy pályázatot, amit Karácsonyék utóbb visszavontak, viszont később aztán új eljárást kezdtek. Mindkétszer az A-Híd cég nyerte el a kivitelezési munkálatokat, viszont a cég a második alkalommal már ötmilliárddal drágábban vállalta el a Lánchíd felújítási munkálatait.

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.