30 millió forintot kapott támogatásként a Filmintézettől az idei Savaria Filmszemle

Farkas Bazsi 2024-02-02 06:12:00
Eddig 4 év alatt közel 100 millió forintnyi intézeti támogatásban részesült a rendezvény.

A Nemzeti Filmintézet legfrissebb közzétett döntései között bukkantuk rá, hogy a grémiuim idén is támogatást szavazott meg a Savaria Filmszemlének, összesen 28 millió 974 ezer forintot kap a rendezvényt lebonyolító Savaria Filmakadémia Egyesület.

2023-ban május 10-12 között rendezték meg a filmszemlét, ebben az évben 25 millió 800 ezer forintot kaptak a Filmintézettől. Akkor Eperjes Károly és Ternovszky Béla kapott életműdíjat a zsűritől.

Az esemény sajtótájékoztatóján kérdeztük meg, hogy mire költik el ezt a több mint 25 és félmillió forintot. Lovass Tibor egyesületi elnök azt mondta, hogy az egyesület alkalmazottainak egész éves bérét is ebből a támogatási összegből fizetik ki. A maradék pénz a terembérletre, vendégek utaztatására, zsűri díjára, díjazottak pénzjutalmára megy el.

Bár a sorban már a 11. Savaria Filmszemlét rendezik már a idén, a Savaria Filmakadémia Egyesületet csupán 2020. januárjában alapították. Az Opten adatai szerint az egyesület a kezdeti időszakban 1 fő alkalmazottal indult, majd 2021 decemberében ez 2 főre nőtt, 2022 októberében pedig 3-ra.

Az egyesület 2021-ben a 8. Savaria Filmszemlére 16 millió forint támogatást kapott az NFI-től. Csak összehasonlításképpen, ugyancsak a Filmintézettől ebben az évben a Savaria Mozit üzemeltető Agora, a filmszínház működési támogatására 5 millió 78 ezer 404 forintban részesült.

2022-ben a 9. Savaria Filmfesztiválra 25 millió 666 ezer forint támogatást kaptak.

Az eddigi négy támogatási összeget egybevetve azt jelenti, hogy a Savaria Filmakadémia Egyesület eddig összesen 96 millió 374 ezer forintot kapott a Nemzeti Filmintézettől.

Lovass Tibor 2014 és 2019 volt a Szombathelyi Médiaközpont ügyvezetője. 2019 február 28-án, az immár baloldali többségű városi közgyűlés azért váltotta le az önkormányzati cég éléről, mert a képviselők szerint a televízió Lovass alatt nem engedte be a tévébe az ellenzéki képviselőket, és komoly fideszes túlsúly mutatkozott a televízió híradásaiban. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.