Élelmiszergyűjtést és -osztást szervezett a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület

Pintér Bence 2024-01-30 10:01:00
Bál helyett önkormányzati bérlakások építésére és óvodákra költene az egyesület az adóforintokból.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

A Tiszta Szívvel a Városért élelmiszergyűjtést és -osztást tartott a győri városháza előtt az önkormányzati rendezésű, közpénzből szervezett I. Győri Bállal egy időben.

A Tiszta Szívvel a Városért Egyesület szerint szombat este megmutatták a győrieknek, hogy mi a különbség aközött, ahogy az önkormányzati választásokon induló egyesület gondolkodik, és ahogy a jelenlegi városvezetés: míg a fideszes Dézsi Csaba András az önkormányzat pénzén luxusbálozott, a Tiszta Szívvel a Városért egyesület ételt osztott.

„Mert mi úgy gondoljuk, hogy a luxusbálszervezés nem közfeladat, a rászorulók segítése viszont az”– írta közleményében a TSZV.

Az egyesület szerint a fideszes városvezetéssel szemben, a lokálpatrióta egyesület nem fővárosi celebeket – Tóth Gabit és Fricska Táncegyüttest – hívta milliókért haknizni, hanem környékbeli zenészeket kért fel ingyenes minikoncertre. A TSZV, a fideszes városvezetéssel szemben nem karamellizált kacsamájat, érlelt marhajavat, laktózmentes sós karamellás sajttortát, vagy tormás malackocsonyát rendelt luxusétteremből azoknak, akiknek erre semmi szükségük, hanem tartós élelmiszert osztott a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben erre rászorulóknak.

„Ha bizalmat kapunk az önkormányzati választáson garantáljuk, véget vetünk ennek a gyakorlatnak Győrben, és a város pénzét például bérlakásépítésre, - felújításra, közösségi közlekedésre, az utak rendbetételére és az óvodai, bölcsődei rendszerre fogjuk költeni” – fejtette ki álláspontját az ételoszásról írt Facebook posztjában az egyesület.

Szólj hozzá!

A jövőben tilos energiaitalt eladni 18 éven aluliaknak

Júniusban léphet éltbe az új szabályozás.

Kiégett egy önkormányzati lakás Győrben

Az első hírekkel ellentétben nem történt gázrobbanás.

Hatszor bukott meg a próbavásárláson egy budapesti boltos

A maximális időtartamú üzletzárás mellé maximális mulasztási bírságot is kiszabott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Virágos versenyt hirdettek Győrben

Május 1-től lehet nevezni.

Akkorát ferdített a valóságon a győri Fidesz, hogy a sánta kutya is beleremeg!

Az iskolák támogatása kapcsán sikerült alternatív módon értelmezni az igazmondást. 

Ismét intézményvezetőt vált a szombathelyi MMIK

Csercsics Rita lemondott a posztról.

Nehéz szülés volt, de végre újra nyit a Győrszentiváni Lakossági információs Iroda

Hosszú hónapok vitáját sikerült pozitívan lezárni, jövőbe mutató tanulságokkal.

Ismét elszabotálta a Fidesz, hogy legyen második alpolgármestere Győrnek

Pintér Bence kabinetfőnöke másodszori nekifutásra sem kapta meg a pozíciót.

Mesés bőrápolási lehetőségek tű nélküli kezelésekkel

Gondoltál már arra, hogy a szép és egészséges bőr elérése ma már egyszerűbben is kivitelezhető?

Június 13 és 16 között rendezik idén a Bloomsdayt Szombathelyen

Ez évben is bővül Közép-Európa legnagyobb szabadtéri kortárs kiállítása.