Nem akarják elárulni, mennyibe került az önkormányzati I. Győri Bál szervezése

Pintér Bence 2024-01-26 16:40:00
A szervező önkormányzati cég szerint az I. Győri Bál megszervezése nem közfeladat, ezért nem mondják meg, mennyibe kerül Tóth Gabi fellépése, vagy a luxusétteremből hozatott catering.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Furcsa indokkal utasította el az önkormányzati tulajdonú, tehát adóforintjainkból működő Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft. (GYTP) közérdekű adatigénylésünket, amelyben az I. Győri Bál költségeire kérdeztünk rá: mennyit fizetnek például a sztárfellépő Tóth Gabinak, illetve menynibe kerül, hogy Győr legismertebb luxusétterme, a Lamareda biztosítja a cateringet?

A Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) polgármester kabinetfőnöke, Endrődi Péter által vezetett GYTP szerint ugyanis nem közfeladat-ellátás keretében történik a bál szervezése, ezért nem minősül közérdekű adatnak, hogy mennyibe került.

Ezt azzal is próbálja alátámasztani, hogy a bál szervezése a céghez beérkező szponzorpénzekből, a jegybevételből és egyéb üzleti tevékenység bevételéből történik, ezért szerintük nem minősülnek közérdekű adatnak. Ami nyilván nonszensz, hiszen a 100 százalékig önkormányzati tulajdonú cég minden bevétele közpénznek számít.

Az ügyben természetesen perelni fogunk.

Az sztárfellépőként a Tóth Gabi és a Fricska táncegyüttest felvonultató önkormányzati szervezésű esemény kapcsán korábban megírtuk: gyengén alakultak a jegyeladások január elején, így több, szintén közpénzből működő önkormányzati cég és intézmény is asztalt vásárolt a rendezvényen, ahol egyébként a híres győri étterem, a Lamareda biztosítja az exkluzív menüt.

A Tiszta Szívvel a Városért Egyesület a bál estéjére élelmiszergyűjtést és -osztást szervez 18 órakor a győri városháza előtt.

Szólj hozzá!

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.