Illés Károly szerint feljelentést kell tenni a kidőlt szombathelyi karácsonyfa ügyében

Farkas Bazsi 2024-01-26 16:40:37
De ő maga nem tesz feljelentést.

A csütörtöki városi közgyűlésen mondta azt Illés Károly (Fidesz-KDNP) frakcióvezető, hogy a Fő tér karácsonyfájának január eleji kidőlése felveti a gyanút, hogy foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés valósult meg, így Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármestert arra szólította fel, hogy tegyen ismeretlen elkövetővel szemben feljelentés.

Erről végül a közgyűlés szavazott is, és úgy döntött a testület, hogy nem tesznek feljelentést. Korábban érvként az hangzott el, hogy orkán erejű szél volt, és egy vis maior helyzetben elég meggondolatlan lenne felelőst keresni.

Lendvai Ferencet, a Fidesz-KDNP frakcióvezető-helyettesét másnap, a szokásos közgyűlés utáni sajtótájékoztatón kérdeztük, hogy megtették-e a feljelentést.

Tervbe van véve - mondta Lendvai.

Aki arról is beszélt, hogy komolytalanná lett téve ez a karácsonyfa kidőlési ügy. Emlékeztetett, hogy 2008-ban a viharos szél a Gyöngyös-parton sétáló nőre döntött rá egy fát. Az az eset halállal végződött. Ugyan a két eset eltér egymástól, de akkor sem lehet ezeket félvállról venni.

Illés Károly mai megkeresésünkre a következő választ küldte el:

Véleményem szerint a városvezetés dolga lenne kivizsgálni az ügyet, a jövőbeni esetleges baleset megelőzése végett. De ők elbagatellizálják az ügyet.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.