Gázpalackok felrobbantásával fenyegetőzött egy férfi Győr mellett

Pintér Bence 2024-01-16 13:28:51
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfivel szemben, aki szomszédjait fenyegette gázpalackok felrobbantásával.

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfivel szemben, aki szomszédjait fenyegette gázpalackok felrobbantásával – írja a GyőrPlusz az ügyészség közleménye alapján.

A 48 éves férfi édesapja 2023 februárjában hunyt el, ami rendkívül megviselte az elkövetőt. Ez odáig fajult, hogy a Győr melletti településen élő férfi vélt sérelmei miatt 2023 szeptemberében a hazaérkező szomszédait azzal fenyegette, hogy a nála lévő két gázpalackot fel fogja robbantani.

Pár nap múlva a vádlott családi háza ablakában, szándékosan jól látható módon a bútorokra helyezett három gázpalackot, valamint elhelyezett 7 db Molotov-koktélnak kinéző befőttes üveget és egy benzines kannát.

A szomszédok ezt észlelve értesítették a rendőrséget, akik nagy erőkkel, a katasztrófavédelem, a mentőszolgálat egységeivel együtt, bombakutatókkal és drónkezelő egységgel vonultak a helyszínre. A hatósági intézkedés során a biztonság érdekében a környező területeket lezárták, a villamoshálózatot lekapcsolták és a gázvezeték-rendszert is elzárták.

A letartóztatásban lévő terhelt ellen az ügyészség minősített közveszéllyel fenyegetés miatt emelt vádat, mely bűncselekmény büntetési tétele öt évig terjedő szabadságvesztés.

Szólj hozzá!

Járműveket szanál a Győr-Szol 

Ha seprőgépet, öreg furgont, vagy konténerszállító-teherautót venne, most licitálhat!

Az airsoft és a szükséges felszerelések

Az airsoft egy izgalmas, taktikai csapatsport, amely az elmúlt évtizedekben világszerte hatalmas rajongótáborra tett szert.

Magyar–osztrák nyugdíjtanácsadó napokat szervez a Magyar Államkincstár Győrben és Szombathelyen

A rendezvények specialitása, hogy a kihelyezett ügyfélszolgálatokon egyszerre vannak jelen mindkét ország nyugdíjügyintézői, akik segítenek az igénylésben, a jogosultsággal kapcsolatos kérdésekben, és átveszik a szükséges dokumentumokat.

2:1-re legyőzte az ETO FC a Rapid Wien-t a Konferencia-liga play-off első körében

Mindegy mit írtak az osztrák lapok, nem volt ‘megoldása’ a győriek ellen a bécsi alakulatnak. 

21 millió forintból valósult meg több fejlesztés Győrszentivánon, a képviselői keretből

Új játszótér, buszmegálló és felújított óvoda is szerepel a listán.

980 ezer forintért árulják a Haladás NB II-es csapatának levetett mezeit

Ugyanennyi a kikiáltási ára a csapat megmaradt ajándéktárgyainak.

Mi befolyásolja az internetcsomag kiválasztását?

Biztosan te is gondolkodtál már azon, hogy milyen internetcsomag lenne a legjobb számodra.

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka.