Ungár a Budapest-bérletről: Lázár János ajánlata valójában nem ajánlat

ugytudjuk.hu 2024-01-09 15:56:17
Az LMP frakcióvezetője szerint a miniszter ajánlatától az uzsorások is elpirulnának.

„Lázár János hosszú hetek hallgatása után megszólalt a Budapest-bérlet ügyében, de mivel ez közelebb nem vitt a megoldáshoz” – írta Facebookon Ungár Péter, az LMP frakcióvezetője.

A politikus szerint a miniszter sajtótájékoztatójából az derült ki, hogy a kormány csak ott kívánja fejleszteni a közösségi közlekedést, ahol akkumulátorgyár épül és az, hogy Lázár Jánost ugyan zavarja a budapesti és a vidéki városok közösségi közlekedés közötti fejlettségi különbség, de ezt úgy próbálja megoldani, hogy szétveri a fővárosi közösségi közlekedést.

„A fővárosnak adott ajánlata – mely szerint az állam elfogadja a Budapest-bérletet a főváros határain belül, ha a főváros ugyanígy tesz a vármegye bérlettel – valójában nem ajánlat, hanem zsarolás, de abból is az a fajta, amitől még a tisztességesebb uzsorások is elpirulnak. Ez ugyanis gyakorlatilag a BKK csődjét jelenti, ezért valójában nem opció Karácsony Gergely szempontjából”

– írja Ungár, aki szerint az egyszerű megoldás az, hogy a főváros által a MÁV, HÉV és Volán szolgáltatásaiért fizetett összeg emelkedjen az inflációval, ahogy a budapesti közösségi közlekedés állami támogatás is.

Szólj hozzá!

Király Gábor: A kapus a legintelligensebb ember a pályán

Interjút adott a Szombathely díszpolgára.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.