Hozzászólás nélkül nyomta le a 2023-as évet a Parlamentben Hende Csaba

Farkas Bazsi 2024-01-04 17:06:38
V.Németh Zsolt 5-ször, Ágh Péter 39-szer, Balassa Péter 23-szor, Ungár Péter 10-szer állt fel beszélni a tisztelt házban.

Nem volt sok újdonság 2022-ben a parlamenti választáson, Vas megye három körzetében minden korábbi Fidesz-KDNP színekben induló képviselő újrázott. Szombathelyen és térségében Hende Csaba, Észak-Vasban Ágh Péter, míg Délen V.Németh Zsolt szerzett egyéniben mandátumot. 

Balassa Péter (Jobbik) és a Vas megyei LMP képviselőjelöltje Ungár Péter listáról kapott mandátumot a házba.

Megnéztük, hogy 2023-ban, melyik vasi képviselő, hányszor szólalt fel a Parlamentben.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Hende Csaba az abszolút negatív rekorder. Egyszer sem volt olyan téma, ami elérte volna az ingerküszöbét annyira, hogy szót kérjen a tisztelt házban. Lehetett itt szó elkerülő építés leálltásról, Markusovszky utcai parkolókra pénz lobbizásáról, vagy esetleg a zanatiak régóta vágyott M86-os szakaszának ingyenessé tételéről, Hende ellenállt a kísértésnek, hogy szót kérjen.

V. Németh Zsolt mindössze ötször (nem hiába a név kötelez) emelkedett szólásra a parlamenti padsorok között. Ezek kivétel nélkül a víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény módosítását érintő megnyilvánulások voltak. A választókörzetével kapcsolatban úgy látszik nem volt semmi mondani, vagy kérdezni való. Akkor minden rendben van ott is.

Ágh Péter 39-szer köszönte meg, hogy szót kapott. Az egyik legizgalmasabb téma, amiben megnyilvánult az a Magyarország Kormánya és a Ruandai Köztársaság Kormánya közötti Légiközlekedési Megállapodás kihirdetéséről szóló tárgy volt. A legtöbbször államtitkári minőségében adott választ az Építési és Közlekedési Miniszterhez intézett kérdésekben. Ilyen volt többek között a Balaton-part beépítésnek lehetséges megakadályozására, az M1-es autópálya pátyi lehajtójának és a Pátyot nyugati irányból elkerülő útnak a kivitelezésének kivitelezési ütemére vagy az M83-as gyorsforgalmú út építése és annak várható átadásának időpontjára feltett kérdés.

Balassa Péter 23-szor szólalt fel. December 24. munkaszüneti nap, óraátállítás leállítása vagy éppen a 2024-es központi költségvetés módosítása volt, ami miatt szót kért. Igaz Balassa nem rendelkezik egyéni választókörzetes mandátummal mégis kicsit furcsa, hogy a korábban önkormányzati képviselőként Szombathelyért dolgozó politikus tavaly egyszer sem hozta szóba sem Vas megyét, sem Szombathelyt a Parlamentben.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP képviselője 10-szer állt fel beszélni 2023-ban. A költségvetés, az alaptörvény módosítása, az ukrán háború miatt kért leginkább szót. De aktuális ügyekről is beszélt nem egyszer, rendre szóba hozva Szombathely. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Miért érdemes külön pihenőzónát kialakítani a kertben?

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.