Egy éve nem történt semmi a beszakadt tetővel jobb sorsát váró kőszegi uszodával

Farkas Bazsi 2024-01-03 17:55:42
A fenntartó tankerület pénzre vár a felújításhoz.

A kőszegi uszoda felújítását megsürgetheti a hétvégi viharkár - írtuk még 2023 februárjában. A tavalyi vihar ugyanis teljesen beszakította a korábban is már lyukas kőszegi uszoda sátortetőjét. Az uszodát 2020 óta, annak rossz állapota miatt nem használhatják a helyiek.

Az akkor a figyelem középpontjába került kőszegi uszodával az RTL Híradó is foglalkozott. A nekik nyilatkozó Básthy Béla (Fidesz-KDNP) kőszegi polgármester akkor azt mondta, hogy ez egy régóta alvult konstrukció, éppen ezért jó ideje törik a fejüket az uszoda tulajdonosával és annak üzemeltetőjével a magyar állammal, hogy mit lehetne kezdeni a létesítménnyel. A város első embere akkor bizodalmát fejezte ki, hogy a viharkár miatt nagyobb figyelmet kap az uszoda és ez megsürgeti az esetleges felújítást vagy új építését. 

Fotó: Összefogás Kőszegért Egyesület

De nem sürgette. Az épület éppen ugyanúgy áll, mint egy évvel ezelőtt. Sőt egy 2023 májusában keletkezett tűz is romlott az állapotán, a belső terek pedig folyamatosan az időjárásnak kitettek, így ez is csak amortizálja a létesítményt. 

Pedig a polgármester vaol.hu-nak tett korábbi nyilatkozata szerint a kőszegi uszoda problémája bekerült az Úszó Nemzet Program tanuszoda fejlesztési feladatai közé, amit megerősített, hogy már 2022. október 6-án az immár sportért is felelős Honvédelmi Minisztérium műszaki csapatával tartottak bejárást az uszoda tereiben.

Az uszoda jelenleg a Sárvári Tankerület üzemeltetésében van. Rozmán László, tankerületi vezető megkeresésünkre azt írta, hogy:" a Sárvári Tankerületi Központ Kőszeg Város Önkormányzatával karöltve keresi a megoldást a Dr. Nagy László EGYMI illetékességi területén található uszoda felújítására, esetleges újjáépítésére. 

Jelen helyzetben, a rendelkezésre álló műszaki dokumentáció lehetővé teszi, hogy a forrás esetleges megérkezése esetén az uszoda újra a tanulók és a sportolni vágyó közönség igényeit, az egészséges életmódot szolgálhassa."

Vagyis minden csak azon múlik, hogy az állam mikor utal pénzt az uszoda felújítására. Gyanítjuk, nem egyhamar fognak úszni a sportolni vágyók a kőszegi usziban. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.