Világbajnok francia kapust igazolt a Győr női kézilabdacsapata

Pintér Bence 2023-12-22 11:11:33
Silje Solberg az idény végén távozik, az ő pótlására érkezik a francia Hatadou Sako.

A friss világbajnok francia Hatadou Sako a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatánál folytatja pályafutását. A bajnoki címvédő klub szerdán jelentette be, hogy a kétszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok norvég Silje Solberg az idény végén távozik, az ő pótlására érkezik a 28 éves hálóőr a francia bajnok Metztől.

A szenegáli felmenőkkel rendelkező, de Franciaországban született Sako fontos védésekkel járult hozzá a társházigazda norvégok legyőzéséhez a vasárnap zárult olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

„Azt gondoljuk, hogy a piacon elérhető kapusok közül a legjobbat sikerült leigazolnunk, ezt a vb-döntő második félidejében az egész világ láthatta, ha eddig nem figyelt volna fel rá” – nyilatkozta a Kossuth Rádióban a győri klub ügyvezetője, Endrődi Péter. Hozzátette, Sako az első helyen volt a jelöltjeik között az idézőjeles őrültsége miatt, hiszen már játszottak és veszítettek is mérkőzést ellene, vagyis tudják, milyen, amikor „lehúzza a rolót”.

„Beleillik abba a stratégiába, amit a kezdetektől fogva építünk. Az is fontos tényező, hogy nem az európai kapusiskola jegyeit mutatja magán, mint kitűnő kapusunk, Sandra Toft. Mellé tudunk tenni egy olyan játékost, aki abszolút ellentétesen véd. Ez a páros olyan erős lesz, amellyel elérhetjük a céljainkat” – magyarázta a sportvezető.

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.