Véglegessé vált Szombathely új választási térképe

Farkas Bazsi 2023-12-21 10:37:00
12 körzet marad a 14-ből.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, mivel Szombathely lakossága 75 ezer fő alá esett, így csökken a képviselő-testületben helyet foglaló képviselők száma is, 2 egyéni választókerülettel és 1 listás hellyel lesz kevesebb.

A választási iroda határozatát a Magyar Kétfarkú Kutya Párt támadta meg a bíróságon, részletesebb indoklást kértek a kerületek kialakításával kapcsolatban.

A szombathelyi önkormányzat friss közleménye arról ír, hogy a tegnapi nappal véglegessé vált az új választási térkép. 

"Szombathely Megyei Jogú Város Jegyzője, mint a helyi választási iroda vezetője a törvényi kötelezettségének eleget téve a 2/2023. (XI.14.) HVI számú határozatával megalkotta Szombathely új választókerületi rendszerét. A határozatban a korábbi 14 helyett 12 egyéni választókerület került kialakításra a város lakosságszámának csökkenése miatt. Miután a Győri Ítélőtábla az 5 %-nál nagyobb eltérést mutató választókerületek tekintetében szükséges részletes indokolás hiányossága miatt a döntést megsemmisítette, a választási iroda vezetője a 3/2023. (XII.5.) HVI számú határozatával az eredetivel mindenben megegyező tartalommal, de immáron részletesebb indokolással ismételten megalkotta Szombathely új választókerületi rendszerét. A 2023. december 5. napján meghozott döntés ellen a törvényes határidőn, 15 napon belül felülvizsgálati kérelem nem érkezett, így a határozat 2023. december 20. napján 16 óra 01 perckor véglegessé vált."

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Számháború: A Fidesz szerint kétszer annyian voltak tegnap, mint a Tisza

Még ha a kutató számításai alapján a számok nem is ezt mutatják.

Szépen-lassan helyreállhat a vasúti közlekedés a győri fővonalon

Hegyi Zsolt közleménye szerint még nem tökéletes, de már jobb a helyzet. 

A test és a lélek egyensúlyának fontossága

Mai világunkban egyre többen keresik a testi-lelki egyensúly megteremtésének útját. Az egészséges életmód iránti igény nem csupán egy múló hóbort, hanem egyre több ember életének meghatározó részévé válik.

Az FTC-t és a Győrt is megbüntette a szövetség a drapériás eset miatt

Az FTC-Rail Cargo Hungaria elnézést kért a molinó tartalmáért, a testület előtt beszámolt arról, hogy belső döntéseket hozott a transzparenst kihelyezők kitiltására, annak érdekében, hogy hasonló eset a jövőben ne fordulhasson elő.

Új szegmens nyílhat az ingatlanpiacon a zártkerti ingatlanokkal

Elsőként azok az önkormányzatok léphetnek, ahol a zártkerti területek jelentős lakhatási alternatívát vagy rekreációs funkciót töltenek be.

Iskolaépületnek hajtott egy busz Szolnokon

Egy gyalogos és több utas megsérült.

Dróntilalommal próbálják jelentéktelenné tenni a Nemzeti Menetet – Magyar Péter szerint retteg a hatalom

A honvédelmi miniszter katonai műveletet tervez pont akkor és pont ott, amikor és amerre a tömeg halad majd csütörtökön. 

Mentőhelikopterrel szállítottak Győrbe egy 17 éves lányt

Súlyos baleset történt egy soproni iskolában.

Megszépül a Széchenyi híd alatti partszakasz Győrben

Faállomány-felújítás kezdődik a Dózsa György rakparton.

Illegálban bontotta az autókat egy csornai nő

Több mint 11 ezer kiló hulladékot halmozott fel az udvarán.

Több mint 30 millió forintot "keresett" egy szombathelyi biztosítási csaló

Több helyről is hamis orvosi iratokkal vett fel biztosítási pénzt.

Tűz volt ma délben Győrben

Gyárvárosban gyulladt ki egy garázs teteje, személyi sérülés nem történt.