Ungár Péter: A DK a győri ellenzéki egyeztetés bojkottjával saját magával keveredett ellentmondásba

Farkas Bazsi 2023-12-18 15:02:19
Az LMP társelnöke reméli, hogy az ellenzéki párt fel fogja tudni oldani ezt az anomáliát.

Pénteken tartottak egyeztetést Győrben az ellenzéki pártok. 

A pénteken lezajlott tárgyaláson azonban, ahol a győri civilek és pártok győri választási együttműködéséről egyeztettek, üresen maradtak a DK képviselőinek kikészített székek. A találkozón az egyesülettel már együttműködő LMP és Momentum mellett az MSZP, a Jobbik, a Mindenki Magyarországa Mozgalom és a szentiváni civilek is képviseltették magukat, azonban a DK képviselői, Glázer Tímea és párttársai egyéb elfoglaltságra hivatkozva nem mentek el - írja a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.

Ungár Péter, az LMP társelnöke az ATV Reggeli Start című műsorában arról beszélt, hogy a DK önellentmondásba került saját magával.

Ellenzéki kollégáim azt gondolják, hogy például Győrben nem feltétlen kell egy az egy ellen indulni, ahol nincsen listás rendszer, hanem a régi rendszer szerint választókerületekben és polgármesternél választunk. Ugye például a Demokratikus Koalíció nem ment el Győrben arra az egyeztetésre, ami a közös ellenzéki polgármester-jelöltről szól. Budapesten azonban összeállt egy listás rendszer, amivel egymás kiütése nélkül tudunk versenyezni, ott meg illegitimnek tartják, hogy külön induljon valaki. Remélhetőleg ezt az ellentmondást a Demokratikus Koalíció fel fogja tudni oldani - mondta Ungár.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.