Közokirat-hamisítás miatt korábban eljárás alá vont ügyvédet rakna a győri választási bizottságba a jegyző

Pintér Bence 2023-11-29 07:50:00
Két, a polgármestertől egzisztenciálisan függő intézményvezetőt is betennének.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

2021-ben írtuk meg, hogy közokirat-hamisítás miatt folyik eljárás a Győri Helyi Választási Bizottság három tagja – Mester Ágnes, Flórián Tamás és Németh Gábor – ellen. 2023-ban újra Helyi Választási Bizottságot kell létrehozni a jövő évi választások miatt, a keddi közgyűlésen pedig

a bizottságba pedig jelölték Flórián Tamást, az egyik ügyvédet és korábbi tagot, aki érintett volt a nyomozásban.

A Nagyné Dr. László Edit jegyző által jegyzett javaslat egyéb érdekességeket is tartogat, mivel tagnak jelölték a könyvtár igazgatóját, Dr. Horváth Sándor Domonokost, és Kányai Róbertet, az EESZI igazgatóját, két olyan embert tehát, aki egzisztenciálisan függ a választáson induló Dézsi Csaba András polgármestertől.

A testület zárt ülésen tárgyalta a javaslatot, a közgyűlés elején Pollreisz Balázs (MSZP) javaslatot tett arra, hogy a fenti tények miatt a javaslatot vegyék le a napirendről, mert olyan embert akarnak kinevezni aki alkalmatlan.

Az ülés után Pollreisz lapunknak elmondta: nem elég tisztességesnek lenni, annak is kéne látszani.

Szerinte problémás Flórián jelölése. Bár az eljárást végül megszüntették, de Pollreisz szerint csak azért, mert a szóban forgó esetnél a rendőrség nem végzett teljeskörű munkát.

Arról az esetről van szó, amikor 2019-ben a szocialista politikus gyanúja szerint fiktív ülést tartott a Helyi Választási Bizottság, amelynek a papírjait szerinte utólag készítették el.

Az ellenzéki tag távollétében megtartott állítólagos ülés alig tíz percig tartott, de utána az MSZP-s politikusok szerint az aljegyzőn és az önkormányzat jogi osztályának egy munkatársán kívül senki sem távozott az épületből, az aljegyző pedig nem volt hajlandó megmutatni az ülés jegyzőkönyvét az ott várakozó ellenzéki képviselőknek, akiket nem engedtek be az épületbe.

Az ülésen egyébként arról esett szó elvileg, hogy kapjanak-e büntetést fideszes politikusok (Borsi Róbert, Sik Sándor és Borkai Zsolt) azért, mert iskolákban, illetve gyerekek között kampányoltak. A Győri Ítélőtábla döntése alapján végül kaptak, miután ott megváltoztatták a helyi, illetve a megyei Választási Bizottság döntését. (A megyei választási bizottságot egyébként épp Mester Ágnes édesapja, Mester László vezette.)

Pollreisz Balázs végül nem csak, nem szavazott, de ki is jött a szavazásról. Balla Jenő független képviselő elmondta: ő sem szavazta meg a javaslatot, szerinte ebben az ügyben száz százalékos egyetértésre lenne szükség a különböző oldalak között.

Szólj hozzá!

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város. 

Az aradi vértanúkra emlékeznek Szombathelyen

Lesz ünnepi műsor, megemlékezés, koszorúzás, és forgalomkorlátozás. 

Hivatalos a DK 106 jelöltje - Czeglédy Csaba is indul a Vas01 körzetben

Régi motorosok, új arcok egyaránt vannak a fedélzeten. 

Digitális képalkotással mérik fel az önkormányzati átvételre váró sárvári Nádasdy-vár állapotát

Tavaly június óta dolgozik rajta Sárvár, hogy a tulajdonába kerüljön az épület.

Katonai, védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesítenek Zalaegerszegen

A 3 milliárd 700 millió forintos beruházáshoz 560 millió forintot csap hozzá az állam.

Ciprusi ellenféllel teljes a Falco EK csoportja

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar bajnoki ezüstérmes a spanyol Zaragozával és a dán Bakken Bearsszel is összecsap.

Tanműhelyként szolgál a Széchenyi István Egyetem hallgatói számára, a Waberer's’ új, mosonmagyaróvári szervízcsarnoka

Nagy István ezzel kapcsolatban hangsúlyozta a vidék versenyképességének fontosságát. 

Sárga fedeles, otthoni szelektív gyűjtésre alkalmas kukákat oszt a GYHG

Személyivel és lakcímkártyával veheti át mindenki a saját településén. 

A mesterséges intelligencia etikai kérdéseit vizsgálja egy magyar-amerikai kutatás

Hogy ez megér-e 1 millió dollárt, arról megkérdeztük a Chat GPT-t.

Kigyulladt autó miatt, forgalomkorlátozás van az M1-es autópályán

Nagyszentjános külterületén a Budapest felé vezető oldalon egy sávon halad a forgalom.